‏בג"ץ פסק: נתניהו מחויב לחוות הדעת של היועמ"ש בנושא הסדר ניגוד העניינים

‏בית המשפט העליון קבע היום כי היועץ המשפטי לממשלה מוסמך לערוך הסדר ניגוד עניינים לראש ממשלה וכי הוראות הסדר זה מחייבות אותו ועליו לנהוג על פיהן.

מהתנועה לאיכות השלטון נמסר כי ״אנו מברכים על פסק הדין החשוב המחייב ראש ממשלה החשוד בפלילים חמורים להסדר ניגוד עניינים, המוציא מתחת סמכותו של חשוד בפלילים כל אפשרות להשפיע על מערכת אכיפת החוק, או על משפטו התלוי ועומד.

״בית המשפט העליון מצביע גם על התחייבותו של נתניהו עצמו לקבל עליו את ההסדר ומבקר בפסיקה את התנהלותו: ׳התנהלותו של ראש הממשלה מעלה תהייה ביחס לכנות ההצהרות מטעמו בפני בית המשפט בעניין הרכבת הממשלה׳.

״נמשיך להיאבק בשחיתות השלטונית ונילחם באופן בלתי מתפשר על טוהר המידות של נבחרי הציבור״.

שר המשפטים ויו"ר כחול לבן בני גנץ בתגובה לפסיקת בג"ץ: "נתניהו שקוע עד צוואר בניגוד עניינים. סירובו למנות פרקליט מדינה קבוע ושר משפטים קבוע, מוכיח עד כמה בעייתית כהונתו כראש ממשלה. אני מקווה מאוד שכל המפלגות לגוש השינוי יבינו זאת, ויתאחדו במאמץ להחליף אותו.

בהתנועה למשילות ודמוקרטיה הגיבו: "פסק הדין של בג"ץ בעניין הסדר ניגוד העניינים של נתניהו הוא סטירה בפרצופם של 4 מיליון אזרחים ישראליים שיצאו להצביע בבחירות. הקביעה כי ליועץ המשפטי לממשלה ישנה סמכות לכפות את הסדר ניגוד העניינים שכתב על ראש הממשלה, חסרת אחיזה בחוק, וסותרת באופן ישיר את רצון הבוחר.

יתר על כן, כאשר אותו היועץ מגיש כתב אישום כנגד רוה"מ מצד אחד, וכובל את ידיו לפעול במסגרת תפקידו כראש ממשלה מצד שני, הפגיעה בדמוקרטיה הינה חמורה כפליים, וניגוד העניינים של היועץ עצמו זועק לשמים. אנו קוראים לכל חברי הכנסת ה-24 לפעול לאלתר לפיצול תפקיד היועץ המשפטי לממשלה ולהסדרת סמכויותיו בחוק."

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: