נתניהו בנאום בבנייני האומה בירושלים: "הבאנו את הליכוד להיות המפלגה הגדולה בפער"

ראש הממשלה נתניהו בבנייני האומה בירושלים: "הערב הבאנו את הליכוד להיות המפלגה הגדולה בישראל בפער גדול מאוד. אנחנו בקידומת 3 והמפלגה הגדולה מאחורינו בקידומת 1. זהו הפער הגדול ביותר בין שתי מפלגות מובילות בישראל בעשרות השנים האחרונות."

"אפשר וצריך להקים ממשלה יציבה בישראל. ממשלה שהכלכלה שלנו מחייבת אותנו להקים. אני מושיט יד לכל חברות וחברי הכנסת שמאמינים בעקרונות הללו. אני מצפה מכולם לנהוג בדרך דומה כלפינו. השעה מחייבת זאת והמדינה זקוקה לממשלה יציבה. אסור לנו בשום אופן לגרור את ישראל לבחירות חמישיות – צריך להקים ממשלה יציבה עכשיו. כל אפשרות אחרת תביא אותנו מהר או מהר יותר לבחירות חמישיות ואסור לנו ללכת לשם.

שוחחתי הערב עם כל חברי הימין ואמרתי להם בואו נעשה את המעשה האחראי ונקים ממשלה יציבה, ממשלה שתדאג לכל אזרחי ישראל. בימים הקרובים לא אחסוך שום מאמץ בדיבור עם כל חברות וחברי הכנסת כדי להביא לישראל ממשלה יציבה. זה מה שאזרחי ישראל מצפים איתנו לעשות. למנוע בחירות חמישיות ולהקים ממשלה טובה ויציבה לישראל.

ישראל מודל לעולם כולו, איזו הצלחה כבירה, בזכותכם אזרחי ישראל, בזכות הרופאים, הצוותים, העם שלנו ובזכות החיסונים שהבאנו! אלופי העולם!

עשינו זאת כי דאגנו לכולם, ליהודים ולערבים, לחילונים ולדתיים, לאנשי ימין ולאנשי שמאל. הבאנו מיליוני חיסונים לכולם כפי שהבאנו הסכמי שלום לכולם, כפי ששמרנו על הביטחון של כולם, כפי שבלמנו את איראן לכולם, ועכשיו אנחנו חייבים להמשיך לחזק את הכלכלה שלנו, כלכלת השוק החופשי שבנינו כאן לטובת כולם.

ואנחנו חייבים לשמור גם על ארץ ישראל מול מציאות בינ"ל שמשתנה, מול לחצים חיצוניים, אנחנו חייבים למנוע מאיראן להמשיך להתחמש בנשק גרעיני, אנחנו חייבים להילחם בהחלטת בית הדין בהאג, ואנחנו יכולים להביא עוד הסכמים היסטוריים עם מדינות ערב, שלום תמורת שלום ולא תמורת עקירת יהודים!

אני מציין את כל הדברים האלה מסיבה פשוטה: לכל זה יש רוב מוחלט בעם ובכנסת שזו עתה נבחרה. עם הרוב הזה של חברי וחברות כנסת שמאמינים ודוגלים בעקרונות הללו אפשר וצריך להקים ממשלה יציבה בישראל!

ממשלה הומוגנית, ממשלה שהכלכלה שלנו מחייבת אותנו להקים. אני מושיט יד לכל חברות וחברי הכנסת שמאמינים בעקרונות הללו! אני לא פוסל אף אחד, או אף אחת, ואני מצפה מאלה שמאמינים בעקרונות הללו לנהוג בדרך דומה כלפינו, כי השעה מחייבת הזאת, כי המדינה זקוקה לממשלה יציבה, לא לממשלה של קרעים קרעים שמבוססת על פיסלות אישיות ואמביציות, ממשלה יציבה למדינת ישראל זה מה שהשעה והאתגרים מחייבים ואסור לנו בשום אופן לגרור את מדינת ישראל לבחירות חדשות, חמישיות, להקים ממשלה יציבה עכשיו!

ואני אומר לכם בפשטות מתמטית, בפשטות של הפיזיקה של הפוליטיקה: כל אפשרות אחרת תביא אותנו מהר או מהר יותר לבחירות חמישיות, אסור לנו ללכת לשם!"

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: