ערבי שתקף בחור יהודי סמוך לעיר העתיקה בירושלים יפצה אותו ב-40,000 ₪

ערבי שתקף עם חבריו צעיר יהודי סמוך לעיר העתיקה לפני כשנתיים יפצה את הנפגע ב40,000 ₪, כך פסק ביהמ"ש המחוזי ירושלים. עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו "פסיקת פיצויים זו הינה חלק מהמאמץ שלנו להילחם בנגע הטרוריסטי אנטישמי. בטוחים שהדבר יתרום להרתעת מפגעים פוטנציאליים".

הנתבע, שתקף בחור ישיבה בן 19 סמוך לעיר העתיקה בירושלים לפני כשנתיים, יפצה את הנפגע ב40,000 ₪, כך פסק שופט בית המשפט המחוזי בירושלים אברהם רובין. התוקף כבר הורשע בהליך פלילי ונגזרו עליו 11 חודשי מאסר.

מדובר בתקיפה מזעזעת שאירעה לפני כשנתיים, כאשר הצעיר, בחור ישיבה תושב ירושלים, צעד לכותל המערבי בכדי להתפלל. כשהגיע לאזור שער ציון ניגשו אליו שלושה צעירים בני מיעוטים והחלו להכותו באלימות רבה בכל חלקי גופו, זאת לאחר שווידאו כי הוא יהודי.

זמן קצר לאחר התקיפה נעצרו התוקפים והוגשו נגדם כתבי אישום. בית המשפט הרשיע זה מכבר את התוקף הבגיר מבין התוקפים, וגזר עליו 11 חודשי מאסר.

לאורך ההליך הפלילי ליווה עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו את הנפגע ומשפחתו, ואף הגיש את התביעה אזרחית נגד התוקף הבגיר. במקביל הגיש עו"ד בלייכר תביעה נגררת נוספת נגד התוקפים הקטינים שהורשעו לאחרונה.

בכתב התביעה תיאר עו"ד בלייכר את השתלשלות האירועים ואופי התקיפה, כפי שעלו מכתב האישום נגד הנתבע. עו"ד בלייכר ציין את הפגיעה הקשה שחווה הצעיר, ואת התהליך הארוך אותו הוא עובר על מנת להשתקם מהתקיפה. כאמור, הנתבע יפצה את הצעיר ב40,000 ₪.

שני התוקפים הנוספים, שהיו קטינים בעת ביצוע התקיפה, הורשעו אף הם ועתה מתנהל נגדם הליך אזרחי.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את נפגע העבירה מסר "פסיקה כזו של חיוב התוקף לשלם מכספו פיצויים לנפגע הינה חלק מהמאמץ שלנו להילחם בנגע הטרוריסטי אנטישמי, ואנו בטוחים שהדבר יתרום להרתעת מפגעים פוטנציאליים. אנו בארגון חוננו נמשיך לפעול ללא לאות בכדי לתבוע לדין את אלה אשר מעזים לתקוף יהודים. ידע כל מחבל ומפגע כי יהיה נתון להליכים משפטיים ארוכים, בסופם ישלם מכספו ומכיסו לנפגע בנוסף לעונשי מאסר. אנו בטוחים שהדבר יתרום להרתעה ולהפחתת הטרור".

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: