מהפכה בבית החולים איכילוב: נרכשו מכשירי הדמייה מהמתקדמים בעולם בעלות של כ- 50 מיליון ₪

מהפכה טכנולוגית באגף הדימות כאן באיכילוב שהצטייד השנה בציוד חדש בשווי כ-50 מיליון שקלים שיתן מענה ללמעלה מחצי מיליון ישראלים שעוברים אצלנו בדיקות דימות בשנה, מכל רחבי הארץ, כולל חולי הקורונה. ״אנו מבצעים כיום את כלל הבדיקות ביעילות, באיכות הגבוהה ביותר ועם מינימום חשיפה של החולים לקרינה" מסביר פרופ' אריה בלשר, מנהל האגף.

הציוד החדש שיבטיח את איכות הבדיקה המתקדמת והטובה בישראל לצד צוות המומחים המוביל של אגף הדימות כולל בראש ובראשונה 3 מכשירי CT חדשים כשמכשיר חדש רביעי יותקן בימים בחודשים הקרובים והחלפת מכשיר MRI מתוך 4 מכשירי ה-MRI כאן באיכילוב.


בנוסף, הוחלף מערך מכשירי צילום הרנטגן במכשירים דיגיטאלים מהמתקדמים בעולם, השנה נרכשו לא פחות מ – 6 חדרי צילום רנטגן דיגיטאלים, באגף הדימות ובמיון. בנוסף יותקן השנה מכשיר צילום דיגיטאלי מתקדם בחדר הטראומה החדש שנבנה בימים אלה. עוד נרכשו: 10 מכשירי צילום רנטגן דיגיטאלים ניידים לביצוע צילומים במחלקות השונות, מתוכם מכשיר צילום ייחודי לצילום פגים, בטכנולוגיה מופחתת קרינה, יחידי בישראל. נרכשו גם 5 נידות שיקוף וצילום רנטגן דיגיטאליות לשימוש בניתוחים וניידת שיקוף צילום דיגיטאלית תלת מימדית מתקדמת לשימוש בחדרי הניתוח.

לצד זה רכש בית החולים גם מכשיר שיקוף רנטגן לצינתורי מוח ולפעולות נוירו-רדיולוגיות פולשניות. גם היחידה לדימות השד זכתה לשדרוג משמעותי עם רכש של מיטה לביצוע ביופסיות לגידולי שד, המתקדמת מסוגה בעולם. עם המיטה נרכשו מחשבים מתקדמים לביצוע מונחה ומדויק של הביופסיות למען בטיחותה ובריאותה שלהאישה.

בתחום הדימות באמצעות אולטרסאונד נרכשו 2 מכשירי אולטראסאונדניידים לדימות ליד מיטת החולה ביחידות לטפול נמרץ, לחולי קורונה וכן לדימות של חולים שעוברים פעולות פולשניות.

למען תפעול מדויק ויעיל, בית החולים רכש מערכות מחשוב חדשות – הטובות ביותר בעולם מערכת מידע רפואי לתפעול ואחסון של פענוחים של בדיקות דימות וכן מערכת PACS המשמשת להצגת, לשמירת ולאחסון של תמונות דימות. נרכשה גם כמות גדולה של מסכי מחשב,המתקדמים מסוגם, אשר משמשים כתחנות פענוח לצורך אבחון לרופאים הרדיולוגים.

(קרדיט תמונה: מירי גטניו, דוברות איכילוב)אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: