ירושלים: ‏פעוט בן שנתיים נלכד עם ראשו בין הסורגים בקומה השנייה

פעוט כבן שנתיים נלכד בראש בין סורגים וכמעט נפל מהקומה השנייה.

בתחילת השעה 19:00 נתקבלה קריאה במרכז השליטה המחוזי על פעוט כבן שנתיים שראשו נלכד בין סורגי הדירה בשכונת רמות בירושלים.

חובשים ופראמדיקים של מד"א שהגיעו למקום החזיקו את הפעוט דרך הסורגים עד להגעת כוחות הכיבוי.

כוחות כב"ה שמיהרו למקום מצאו אותו כשכל גופו תלוי באוויר וכי הצליח להשתחל מבעד לסורגים, למרבה המזל רק העובדה שראשו לא עבר גם הוא מנעה ממנו ליפול מהקומה השנייה.

מפקד הצוות אחז בו בזמן שלוחם אש חילץ אותו מבעד לסורגים באמצעות ערכת חילוץ. הפעוט לא נזקק לפינוי לבית חולים.

מפקד הצוות בכבאות רס"ר יעקב זאנה סיפר: "מעט אחרי השעה 19:00 נתקבלה קריאה במשל"ט הכבאות וההצלה על פעוט בסכנת חיים. כשהגענו למקום ראינו פעוט כבן שנתיים כשכל גופו תלוי מחוץ לסורגי החלון. פתחנו מיד בפעולות באמצעות ערכת חילוץ ייעודית שהסתיימו לשמחתנו בטוב".

חובש רפואת חירום במד"א שרגא רוזנטל סיפר: "כשהגעתי לבניין עוד מהרחוב ראיתי את הפעוט תלוי מצווארו על הסורג בין שמיים לארץ כשאימו אוחזת בו. הבנתי שכל שניה קריטית ורצתי מיד לבית בקומה השניה. החלפתי את האם שהייתה תשושה ודרך הסורגים חיבקתי את הפעוט בכל כוחי על מנת שלא יפול כשבמקביל חובש נוסף של מד"א עמד מתחת לחלון עם ידיים פרוסות על מנת לתפוס את הפעוט במידה וחס וחלילה יפול. כוחות הכיבוי שהגיעו במהירות למקום הרחיבו את הסורגים בעזרת ציוד מיוחד והכנסנו חזרה את הפעוט הביתה בשלום. בדקנו אותו רפואית ולשמחת כולנו הוא לא נפצע ולא נזקק לפינוי לבית החולים. האירוע היה יכול להסתיים בטרגדיה גדולה ואני קורא להורים ולבני המשפחה הבוגרים להקפיד לשמור על הילדים ב 7 עיניים, במיוחד עכשיו כשכולם עסוקים בניקיון לפסח."

צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז ירושלים.

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: