‏פועל בן 31 התחשמל במהלך עבודתו בכביש 4 – מצבו קשה

צוותי רפואה העניקו סיוע ראשוני לפועל בן 31 שהתחשמל בכביש 4 סמוך למחלף אם המושבות.

בשעה 11:10 התקבל דיווח על פועל שהתחשמל במהלך עבודתו בשטח עבודה בכביש 4 סמוך למחלף אם המושבות. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו במקום טיפול רפואי וביצעו פעולות החייאה שכללו מתן מכות חשמל ממכשיר מפעם (דפיברילטור) וכאשר חזר הדופק פינו לבי"ח בלינסון פועל בן 31 במצב קשה כשהוא מונשם.

פראמדיק מד"א עידן וחובש רפואת חירום במד"א ישי ציטרון שהגיעו למקום רכובים על אופנועים סיפרו: "כשהגענו למקום ראינו את הפועל שוכב על העפר בסמוך לכלי הנדסי כבד. סיפרו לנו שבמהלך העבודה הכלי ההנדסי נגע בכבל מתח גבוה והוא איבד את הכרתו. ביצענו בדיקות רפואיות, הוא היה ללא דופק וללא נשימה ומיד התחלנו בביצוע פעולות החייאה מתקדמות שכללו הנשמות, עיסויים, מתן תרופות ומכות חשמל. כעבור מספר דקות של פעולות החייאה מאומצות ליבו שב לפעום, הכנסנו אותו לניידת טיפול נמרץ ופינינו אותו לבית החולים תוך המשך טיפול רפואי כשהוא מונשם."

בני גריינמן חובש באיחוד הצלה מסר: "מדובר בפועל שהתחשמל תוך כדי עבודתו על כלי הנדסי. ביצענו בו פעולות החייאה במקום ולאחר מכן הוא פונה לבית החולים כאשר מצבו מוגדר קשה."

חובש הצלה עמית אברהם שהגיע ראשון למקום סיפר: ״כשהגעתי למקום מצאתי פועל, גבר כבר 30 ששכב מחוסר הכרה לאחר שהתחשמל במהלך עבודתו. יחד עם הפראמדיקים, ביצעתי בו פעולות החייאה הכוללות מתן שוקים חשמליים, ולאחר חזרת הדופק הוא פונה במצב קשה כשהוא מורדם ומונשם להמשך טיפול רפואי בבית החולים בלינסון״.

(צילום: דוברות מד"א)

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: