זיהם את השטחים החקלאיים בנוזלים ובדם פגרים, ונתפס 'על חם'

בתום חקירה סמויה של משטרת ישראל יחד עם המשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה, עוכבו לחקירה 3 חשודים, בהם קבלן פינוי פגרים שזיהם את הסביבה.

בתום חקירה סמויה שהובילו בשבועות האחרונים משטרת קריית מלאכי, מג"ב שפיר, המשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה, המדור להגנת הסביבה, פיקוח מועצה אזורית שפיר, איגוד ערים לאיכות הסביבה נפת אשקלון ומנהל מקרקעי ישראל, שכללה איסוף ראיות נגד חברה לפינוי פגרי בעלי חיים ופסדים, הפכה היום פעילות האכיפה לגלויה, עת שהכוחות תפסו את החשודים 'על חם' בזמן ביצוע העבירה.

מהחקירה שנוהלה, עלה כי הקבלן הוא בעל חברה העוסקת בפינוי פגרים ופסדים של בעלי חיים, וכי החברה נהגה להזרים דם ונוזלים שהופרשו מהפגרים ומהפסדים לשטח חקלאי פתוח באזור קריית מלאכי ולערוץ נחל, זיהמה את הסביבה והאזור, וסיכנה את בריאות התושבים.

מכיוון שבאתרי ההטמנה המחיר נקבע לפי משקל, הקבלן עפ"י החשד פעל באמצעות נהגי המשאיות לשפוך את הדם והנוזלים על מנת לחסוך בעלויות ההטמנה במידה ניכרת, שכן צמצמה נפח ומשקל לפני הפינוי לאתר פסולת מורשה, ובדרך זו להגדיל את רווחיו.

המשאיות שבאמצעותן בוצעו העבירות, הועברו לחניון מטעם המשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה, ונפתחה חקירה פלילית נגד הקבלן ו-2 הנהגים שעוכבו.

"משטרת ישראל תמשיך לפעול יחד עם המשטרה הירוקה וגופים אזרחיים נוספים, על מנת לאתר את אותם עבריינים, שבאופן שיטתי פוגעים בסביבה, מזהמים אותה ומסכנים את בריאות הציבור, על מנת להגדיל את רווחיהם האישיים," ציינו במשטרה.

קרדיט: דוברות המשטרה.

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: