תגובות

נער בן 15 נורה למוות בג'לג'וליה – נער נוסף נפצע קשה

בשעה 19:31 התקבל דיווח על 2 פצועים מירי בג'לג'וליה. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ופינו לבי"ח מאיר 2 פצועים, בהם נער בן 15 במצב אנוש תוך כדי פעולות החייאה ונער בן 12 במצב קשה ולא יציב.

הנער בן ה-15 הגיע לבית החולים ללא דופק ונשימה, עבר מאמצי החייאה, אך נקבע מותו לאחר זמן קצר. בן ה-12 הגיע עם פציעות ירי מרובות, במצב קשה ויציב, הוא מטופל כרגע בחדר טראומה, עובר הנשמה ויעבור לחדר ניתוח. המשטרה פתחה בחקירה.


ד״ר אליעז מילר סגן מנהל מרכז רפואי מאיר על מצבו של הפצוע בן ה-12.

בתמונה: מוחמד עבד אראזק עדס, בן ה-15 שנרצח.

חובש בכיר במד"א עאטף סאלם סיפר: "כשהגענו למקום הייתה המולה גדולה. 2 הפצועים שכבו על הכביש כשהם סובלים מפצעי ירי. מיד התחלנו בטיפול רפואי מציל חיים שכלל עצירת דימומים וביצוע פעולות החייאה בצעיר שהיה ללא דופק וללא נשימה. הכנסנו אותם במהירות לניידות טיפול נמרץ ופינינו אותם לבי"ח תוך המשך פעולות מצילות חיים."


זירת הרצח.

בעקבות הרצח, עמותת יוזמות אברהם מעדכנת:

● מתחילת השנה נרצחו 17 אזרחיות ואזרחים ערבים/ות בישראל בנסיבות הקשורות לאלימות ופשיעה, ו-6 ערבים שאינם אזרחים.

● ב-19 ממקרי הרצח, הרצח נעשה באמצעות כלי ירייה.

●3 מהנרצחים היו בני 20 ומטה במותם, ועוד 10 מתחת לגיל 30.

●ב-3 מהמקרים היו מעורבים בירי שוטרים.

יו"ר סיעת מרצ, ח"כ תמר זנדברג, אמרה: "כבר שנים שהחברה הערבית מתחננת לממשלה שתשליט סדר ברחובות, אבל דבר לא נעשה, והפעם שילם על כך בחייו ילד בן 15. הפשיעה בחברה הערבית אוכלת כל חלקה טובה ופוגעת בחייהם של חפים מפשע. דרושה תכנית לאומית שתגן על ביטחונם של מיליוני אזרחים – כדי שהמקרים הקשים האלה לא יחזרו שוב ושוב. המדינה חייבת להתעורר ולקחת אחריות".


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: