מזרקה אומנותית, ריהוט רחוב ותאורה משודרגת: כך ייראה המהפך הגדול של כיכר פריז בירושלים

עיריית ירושלים, באמצעות חברת 'מוריה', תחל בקרוב בביצוע פרויקט הפיתוח והשדרוג של כיכר פריז, זאת כחלק ממהפכת שדרוג התשתיות העוברת על העיר ירושלים.

כיכר פריז, אחת הכיכרות המרכזיות והידועות של ירושלים, הממוקמת בליבה של העיר והמחברת בין הרחובות הראשיים – המלך גורג', אגרון, קרן היסוד ורמב"ן, עומדת לשנות את פניה באופן משמעותי.


במסגרת עבודות השדרוג, שתבצע חברת 'מוריה', תוקם מזרקה אומנותית גדולה, אליה תצורף המזרקה הוותיקה ותוצב במרכזה של הכיכר המשודרגת.

בנוסף, יבוצעו בפרויקט עבודות פיתוח הכוללות את שדרוג המרחב הציבורי, העתקה ושדרוג תשתיות, התקנת מערכת תאורה חדשה, פיתוח נופי הכולל נטיעת עצים להצללת שטח הכיכר ושתילת פרחים, ריצופים חדשים, התקנת ריהוט רחוב ועוד.

יצוין כי התכנון של כיכר פריז המחודשת משתלב עם תכנון הקו הכחול של הרכבת הקלה בירושלים, קו הרכבת השלישי בעיר שהקמתו תחל בחודשים הקרובים ועתיד לעבור על ציר זה, ברחובות קרן היסוד והמלך ג'ורג'.

העבודות בכיכר צפויות להימשך כ-9 חודשים ואמורות להסתיים בסוף שנת 2021. עבודת שתילת העצים והפרחים תושלם במהלך הקיץ הנוכחי לפני תחילתה של שנת השמיטה.

העבודות מקודמות תוך שיתוף פעולה עם מינהל תפעול, אדריכל העיר וחברת מוריה. עלות המיזם – כ-12 מיליון שקלים.


ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "עבודות שדרוג כיכר פריז הן חלק ממהפכת שדרוג התשתיות העוברת בשנים האחרונות על העיר ירושלים, תוך שיפור נראות המרחב הציבורי ואתריה התיירותיים של ירושלים. נמשיך במהפכה זו לטובת כלל תושבי העיר ומבקריה".

(קרדיט הדמיות: טוטם הדמיות)


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: