תגובות

ירושלים: גבר כבן 60 נספה בשריפה שפרצה בדירה בשכונת קרית יובל

‏גבר כבן 60 נספה בשריפה שפרצה בדירה ברחוב אורוגואי בשכונת קרית יובל בירושלים. כוחות כיבוי והצלה חילצו את הגבר במצב אנוש ולאחר ניסיונות החייאה קבעו את מותו. המשטרה פתחה בחקירה.

הלילה, סמוך לשעה 0:40 אחר חצות, הוזנקו ארבעה צוותי כיבוי וחילוץ לשריפה שפרצה במבנה ברחוב אורוגוואי שבדרום העיר.


לוחמי האש שהגיעו תוך זמן קצר למקום, זיהו דירה בבניין ברחוב, כשהיא בוערת כליל. לוחמי האש חדרו אל תוך האש והעשן הסמיך, ובתוך זמן קצר, איתרו במקום אדם כבן 60 כשהוא ללא הכרה.

לוחמי האש חילצו את הלכוד לטיפול רפואי של כוחות הרפואה שהיו בזירה, אולם לאחר זמן קצר, נקבע מותו של הפצוע ע"י אנשי מד"א ירושלים.

במקביל לפעולות החילוץ הלכוד, פעלו הצוותים לכיבוי הלהבות ומנעו את התפשטות האש והעשן לכלל הבניין.

מתנדבי זק״א צוות ירושלים טיפלו בכבוד המת בזירה, גופת המנוח הועברה למכון באבו כביר להמשך בדיקה וזיהוי.

במשטרת ישראל ובכבאות והצלה לישראל מחוז ירושלים נפתחה חקירה לבירור נסיבות פרוץ השריפה.


טפסר ניסים טויטו מפקד כבאות והצלה מחוז ירושלים: "לוחמי האש פעלו הלילה בשריפה קשה ומורכבת בה לצערנו קיפח את חייו אדם כבן 60. צוותי הכיבוי וההצלה של תחנת ירושלים, הגיבו במהירות ומקצועיות לאירוע, ובכך מנעו פגיעה קשה יותר בכלל דיירי הבניין בו פרצה השריפה".

עוד מוסיף טפסר ניסים טויטו: "הוריתי על הקמת צוות חקירה מיוחד שיחקור את נסיבות פרוץ השריפה, אולם כבר עכשיו אפשר להגיד, כי רוב הנפגעים ורוב השריפות במבנים אינם גזירת גורל.

התקנה פשוטה זולה ומהירה של גלאי עשן יכולה למנוע אסונות מעין אלו. אני פונה לציבור ומבקש: התקינו גלאי עשן בבתים, זה החיסון שלנו נגד שריפות ותוצריהן".

צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז י-ם.

בנצי אורינג מפקד זק״א ירושלים סיפר: ״כשהגענו למקום ראינו את לוחמי האש נלחמים בלהבות, מתוך העשן הסמיך חילצו אלינו גבר כבן 60 ערירי שגר לבדו בדירה ללא רוח חיים לאחר שסבל מכוויות ושאיפת עשן, הדירה נשרפה כליל, פראמדיק מד״א נאלץ לאשר את מותו במקום.״

צילום: דוברות זק״א


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: