חייל שהיה בניווט לילי ליד שפרעם הותקף ונשקו נחטף – שני חשודים נמלטו

במהלך אימון צבאי הלילה באזור שפרעם, הותקף לוחם צה״ל על ידי שני חשודים. מתחקיר ראשוני עולה כי בין הלוחם לחשודים התפתח עימות אלים. לאחר מאבק החשודים חטפו את נשקו האישי של החייל ונמלטו מהנקודה.

הלוחם שהיה לבדו, במהלך ניווט בדד, נאבק בחשודים וכתוצאה מכך נפצע באורח קל. הנושא מתוחקר על ידי המפקדים ובמקביל המשטרה הצבאית החוקרת בשיתוף משטרת ישראל פתחו בחקירת האירועמחקירת האירוע עולה כי באיזור השעה 3:00 הבחין החייל ברכב חשוד עם שתי דמויות, המגיע מאחוריו על ציר העפר שעליו הלך. הרכב עצר ליד החייל ושאל אם הוא צריך טרמפ, החייל ממשיך להתקדם. הרכב עשה חצי סיבוב מלפני החייל ועצר בצורה אנכית אליו, החייל המשיך להתקדם. החייל מבחין בשתי דמויות שיצאו מהרכב ומנסות לחטוף את הנשק, תוך כדי המאבק החייל משליך את המחסנית לשיחים שבצדי הכביש. במהלך כחמש דקות החייל נאבק בדמויות עד שלבסוף אחת מהן מצליחה לקחת לחייל את הנשק ולברוח.

על רקע האירוע דיבר היום הרמטכ״ל, רב-אלוף אביב כוכבי במסגרת הערכת המצב המטכ״לית וציין כי מדובר באירוע חמור בו נחצה קו אדום. הרמטכ״ל אמר כי צה״ל ימשיך לפעול בשיתוף משטרת ישראל וגופי הביטחון על מנת לקדם את הטיפול המערכתי בתחום ולמצות את הדין עם העבריינים באירוע.

(צילום ארכיון: דוברות המשטרה)


תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: