אושר לקריאה שנייה ושלישית: מענק נוסף למקבלי קצבאות הנכות, כתחליף לעליית הקצבאות שמתעכבת

ועדת העבודה, הרווחה והבריאות בראשות ח"כ חיים כץ אישרה לקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק הממשלתית שתעניק מענק חליפי נוסף למקבלי קצבאות הנכות, כפיצוי על העיכוב בהעלאת הקצבאות שהייתה אמורה להתכנס לתוקף בינואר 2020.

בפתח הדיון הסביר יו"ר הוועדה ח"כ חיים כץ: "החוק שהעברנו בפברואר 2018 קבע העלאה מסודרת ומדורגת של קצבאות הנכים. ב-2020 היה צריך להיות עדכון שלא יצא לפועל בגלל שלא עבר תקציב. באוקטובר הנכים קיבלו מה שהיו אמורים לקבל כקצבה קבועה- כמענק חד פעמי בגין כל השנה. לצערי הולכים שוב לבחירות ושוב הקצבאות לא יעודכנו בהתאם לחוק, לכן אנו נדרשים לתת מענק חליפי נוסף, לשישה חודשים- ינואר עד יוני 2021. אני מקווה שאחרי הבחירות האלה תקום ממשלה בישראל שתוכל לממש את החוק שהעברנו והקצבאות יעודכנו באופן קבוע".בכפוף לאישור הצעת החוק במליאה בקריאה שנייה ושלישית, המענק ישולם לזכאים בגין המחצית הראשונה של שנת 2021, על פי חישוב זהה למענק הקודם שאושר באוקטובר עבור שנת 2020. סכומו ינוע בין 150-500 ₪ על כל חודש, על פי הקריטריונים שנקבעו. כמו כן, נכים מונשמים יקבלו גם הפעם 5,341 ₪ בגין כל חודש וכ-64,000 ילדים נכים שאינם עומדים בקריטריונים שנקבעו יקבלו גם הפעם מענק יחסי של כ-500 ₪, יוזמה של יו"ר הוועדה ח"כ חיים כץ שאושרה באוקטובר על ידי שר האוצר.

המענק ישולם, כמו קודמו, בשתי פעימות. הפעימה הראשונה תינתן כבר במהלך חודש מרץ והשנייה- עד חודש יוני. על פי המפורט בדברי ההסבר להצעת החוק, סכום השיפוי הכולל שתעניק המדינה למוסד לביטוח לאומי בגין המענקים החליפיים שניתנו מינואר 2020 יעמוד על 1.569 מיליארד ₪.

(קרדיט צילום: דוברות הכנסת, דני שם טוב)


תגובות לכתבה:

  1. רוני

    לא רק לנכים תעזרו תעזרו גם מקבלי הבטחת הכנסה והזקינים גם מצבם קשה והם עניים תנו למקבלי הבטחץ הכנסה לעבוד כמו הנכים ולא תיקחו להם מהקיצבה שלהם וירשמו רק למי שאין לא הון למשל רשיון רכב רכב דירה או אדמה וכך תחסכו המון כסף כי לרוב יש הון תתעוררו

כתיבת תגובה: