ניסיון פיגוע דקירה בצומת יצהר: אזרח נאבק במחבל עם סכין עד שברח לחווארה | תיעוד

ניסיון פיגוע דקירה בצומת יצהר הגדולה, בנימין כהן בן 22 שעמד בצומת דיווח על מחבל ששלף סכין לעברו ונמלט לחווארה. כוחות צבא פתחו בסריקות.

תיעוד ניסיון הפיגוע ליד יצהר והדיפת המחבל.


על פי עדותו של בנימין, הוא נאבק במחבל במשך דקות ארוכות בטרפיאדה, עד שהמחבל ברח לחווארה. מח"ט שומרון רועי צוויג וראש מועצה אזורית שומרון יוסי דגן במקום.

צילום: צבי סוכות.

מדובר צה"ל נמסר: "לפני זמן קצר התקבל דיווח מאזרח על ניסיון פיגוע דקירה לאחר שמחבל ניסה לדקור אותו בצומת יצהר שבמרחב החטיבה המרחבית "שומרון". האזרח לא נפגע והמחבל נמלט מהמקום. כוחות צה"ל סורקים אחר החשוד."

התושב עם ראש מועצת שומרון בזירת האירוע, צילום: צבי סוכות.

ראש מועצה אזורית שומרון יוסי דגן בתגובה לנסיון הדקירה בשומרון: "ניסיון פיגוע חמור, שמחבל הגיע לתושב השומרון לצומת יצהר הגדול ומנסה לדקור אותו בסכין.

התושב הגיב בגבורה, נאבק במחבל מאבק שארך לא מעט זמן, בסופו של דבר המחבל בורח לכאן
כרגע צה"ל מתחקר את האירוע, אני מבקש לחזק את ידי חיילי צהל את משטרת ישראל השבכ כוחות הבטחון במלחמה שלהם לתפוס את המחבל הנפשע ולחסל אותו."


ראש מועצה אזורית שומרון יוסי דגן בזירת הפיגוע.

"אני מחזק את ידי התושב הגיבור תושב יצהר שנאבק בידיים חשופות במחבל ומנע פיגוע רצחני, אני קורא מפה לראש הממשלה, לשר הביטחון ולכל שרי הממשלה להתעשת וללמוד מהתושב הזה, האזרח הפשוט, איך להילחם בטרור בידיים חשופות. ממשלת ישראל, עם כל הכוחות הגדולים מערכת הביטחון החזקה במזרח התיכון צריכה להחזיר את ההרתעה. הסיבה שפעם אחר פעם מנסים לפגע כאן בשומרון ובכל מקום אחר במדינת ישראל היא כי הממשלה מאבדת את ההרתעה. אני קורא לממשלה ללמוד ממעשה הגבורה של התושב כאן שנלחם בידיים חשופות במחבל עם סכין ומנע פיגוע גדול יותר".

(תמונה מהזירה. קרדיט: רועי חדי)


תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: