"הוכח כחסר משמעות": ‏סמוטריץ' לא יחתום על מסמך נאמנות לבלוק הימין

ראשי המפלגות החרדיות חתמו אחר הצהריים לנתניהו על מסמך נאמנות לגוש הימין – סמוטריץ' סירב לחתום.

ממפלגת מהציונות הדתית נמסר: "אין לנו כוונה לחתום על 'מכתבי נאמנות' שהוכחו כחסרי משמעות בעבר ולא הביאו לממשלת ימין".ממפלגת הליכוד נמסר כי "מכיוון שהשאלה בבחירות היא מי יהיה ראש הממשלה – ראש הממשלה נתניהו או לפיד – ראשי מפלגות הימין חתמו על התחייבות לתמוך בראש הממשלה נתניהו לראשות הממשלה."

במסמך עליו חתמו ראש הממשלה נתניהו, השר אריה דרעי וחברי הכנסת הרב גפני והרב ליצמן נכתב כי ״הצבעה לכל מפלגה אחרת תביא לממשלת שמאל בראשות לפיד. אנו קוראים לציבור להצביע עבורנו ולא להחמיץ הזדמנות חד-פעמית להקים ממשלת ימין מלאה״.

בליכוד הוסיפו והציגו מסמך ישן עליו חתם ח״כ בצלאל סמוטריץ׳: ״הציונות הדתית מתחייבת לתמוך ביו״ר הליכוד בנימין נתניהו בתור ראש הממשלה של ישראל. הציונות הדתית לא תתמוך בכל מועמד אחר לראשות הממשלה״.

בציונות הדתית אמרו בתגובה: "שמחים שהליכוד מפיצים את הסכם העודפים שנחתם בין הליכוד לציונות הדתית (הגלוי לעין כל בוועדת הבחירות) ושעליו יו״ר הציונות הדתית לא הסכים לחתום עד שנתניהו התחייב בחתימתו לקווי יסוד ברורים של ממשלת ימין, ובהם:שמירה על הזהות היהודית של מדינת ישראל, שמירה על ארץ ישראל וחיזוק ההתיישבות, תיקון מערכת המשפט, ועוד.

הציונות הדתית מחויבת רק לדרך ולערכים ולא לאדם כזה או אחר ותהיה חלק רק מממשלה שתממש אותם בפועל."


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: