רופאים הצליחו לחלץ קרס שננעץ בעינו של דייג ולהציל את העין

מקרה יוצא דופן! למרכז הרפואי פדה-פוריה הובהל דייג תושב קרית שמונה שקרס של חכה ננעץ בעינו הימנית. בניתוח מורכב ודחוף הצליחו רופאי יחידת העיניים, ד"ר נח'ול וד"ר אבו עיטה להציל את העין הפצועה.

ביום ראשון, 21.2.21 בשעות הערב הגיע למלר"ד המרכז הרפואי פדה-פוריה, תושב קרית שמונה, בן 32 , שקרס חכה ננעץ בתוך עינו הימנית. התברר שהקרס עף וננעץ לו בעין בעת שדג באגמון החולה. הדייג הועבר באופן בהול למלר"ד המרכז הרפואי פדה פוריה. רופאי המלר"ד הצליחו לייצב את הקרס בתוך העין כדי שלא יזוז ולא יפגע בחלקים נוספים של העין. תוך זמן קצר הועבר הדייג לניתוח דחוף.


ד"ר נח'ול נח'ול, מנהל שרות רשתית וד"ר יומנה בסול אבו עיטה, מומחית למחלות והשתלות קרנית, בצעו ניתוח מורכב כדי לחלץ את הקרס. ד"ר נח'ול הסביר, "במקרים כאלה מאד חשוב לא לתלוש או לנסות להוציא את החפץ החד שפגע בעין כדי לא להחמיר את הפציעה".

ד"ר נח'ול, הוסיף, "בחדר ניתוח בשלב ראשון הצלחנו לחתוך את החלק של הקרס שהיה מחוץ לעין . רק אחר כך באופן מאד מבוקר שחררנו את הרקמה מסביב לקרס ואז בצענו פעולה מהירה להצלת העין… היינו צריכים באופן מאד יצירתי לשקם את גלגל העין ולסגור את הפצע".

יומיים אחרי הניתוח המורכב, הדייג חש בטוב ובבדיקה החל לראות צלליות ואור בעין הפגועה. "הודות לניתוח המהיר, הצלחנו להציל את העין ואת הראייה שלו באופן חלקי. צפוי לו עוד תהליך ארוך של שיקום. אבל אנחנו אופטימיים גם מבחינת המראה האסטטי של העין והפנים וגם מבחינת תפקוד הראייה של העין הפצועה".

בני משפחתו של הדייג ביקשו להביע את תודתם לצוות היחידה והודו לרופאים שהצילו לו את העין ואת הראייה. ד"ר נח'ול סיכם , "יש פה בשורה חשובה לתושבי הצפון. הודות לשירותים החדשים שפתחנו בשנה האחרונה ביחידת העינים: שרות רשתית ושרות קרנית, אנחנו יכולים לתת מענה מלא וחיוני לכל תושבי הצפון , ובכלל זה למקרים קשים ומורכבים כולל מקרי טראומה כמו זה".

מימין: ד"ר נח'ול, ענאן דמוני (אח חדר ניתוח), ד"ר נעמה, ד"ר טהא, ד"ר יומנה. צילום: דוברות המרכז הרפואי פדה-פוריה.

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: