תגובות

שיירה להחזרת הריבונות לנגב: "הפך לחצר האחורית של מדינת ישראל"

עשרות רכבים יצאו הבוקר (ג') לשיירת מחאה מחניון לטרון לבאר שבע בדרישה כי הריבונות והמשילות יחזרו לנגב.

השיירה, אשר אורגנה ע"י תנועת "אם תרצו" "והזכות להגן" יצאה לאור התגברות הפריצות האחרונות לבסיסי צה"ל וגניבת אמצעי לחימה, אונס הילדה בת ה-10 באחד מישובי הדרום וכן בעקבות התגברות מקרי האלימות והפרוטקשיין נגד יהודים באיזור הדרום בכלל.


שיירה זו היא המשך ישיר לשיירה שיצאה במהלך חודש ינואר האחרון למען אריה שיף אשר נטרל את הפושע שביקש לגנוב את רכבו ולפגוע ברכושו.

השיירה יצאה בנסיעה איטית ממחלף לטרון לכיוון איצטדיון טרנר בבאר שבע ושם התכנסו המשתתפים וקראו להחזרת הריבונות הישראלית לדרום הארץ.

יהודה שרבאני, רכז השטח של תנועת "אם תרצו" מסר כי: "ראש הממשלה הראשון דוד בן גוריון אמר כי "בנגב יבחן עם ישראל ומדינתו". נראה כי במבחן הזה ישראל לא מקבלת ציון גבוה. לצערנו, הנגב הופך לחצר האחורית של מדינת ישראל בה אזרחיה היהודים הם בני חסות של עבריינים ופורעי חוק. המקרים האחרונים בדרום רק מבהירים עד כמה מדינת ישראל מאבדת את הדרום.

שיירת הרכבים באה לשלוח חיבוק גדול לתושבי הדרום ולהגיד להם כי עם ישראל מכל חלקי הארץ בא לתמוך בהם במלחמתם הצודקת. אנו קוראים לממשלת ישראל לפעול לחיזוק תחושת הביטחון של אזרחי ישראל ולנקוט יד קשה נגד העבריינים".

יומי חזן, יו"ר שדולת "הזכות להגן" הוסיף: "יצאנו הבוקר בשיירת רכבים מלטרון לב"ש כאות הזדהות והפגנה נגד הפשיעה הגואה בדרום ואירוע הגנבה האלים והנוראי שהסתיים באונס ילדה. השיירה הארוכה מייצגת את הדרך שעל מדינת ישראל לעשות ומיד כדי להביא ביטחון לאזרחי ישראל ולדרום בפרט. אנו מבקשים בנוסף
לחיזוק הביטחון של אזרחי ישראל לשנות את החקיקה הקיימת על מנת שאזרחי ישראל יזכו להגן על עצמם ועל רכושם מבלי שנפגע העבירה ישא באשמה".


(קרדיט צילום: סמואל קלדס)


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: