‏תכנית ההצטיידות במשרד הביטחון: נחתם ההסכם הראשון לרכש 2 מטוסי תדלוק

בהמשך לאישור תוכנית ההצטיידות – משרד הביטחון החל בתהליכי חתימה על הסכמי רכש:

נחתם ההסכם הראשון לרכש שני מטוסי תדלוק בקרוב יחל גם התהליך לרכש טייסת קרב חדשה, מסוקי סער מחליפי יסעור, חימושי אוויר מתקדמים, מערכות הגנה אווירית ועוד.


המתדלקים יירכשו בעסקה צבאית מול חיל האוויר האמריקני. בשלב הבא יירכשו שני מתדלקים נוספים, מתוך צי עתידי של שמונה מטוסים. כל המתדלקים יותאמו לתצורה ישראלית ולדרישות המבצעיות של חיל האוויר. כמו כן, במטוסים ישולבו גם מערכות ישראליות. אספקת המטוסים הראשונים צפויה באמצע העשור הקרוב.

תוכנית הרכש מכספי הסיוע האמריקני הינה אבן דרך משמעותית להתעצמות חיל האוויר ולבניין כוחו של צה"ל לעשורים קדימה. בין מרכיבי התוכנית – הצטיידות בטייסת חדשה של מטוסי "אדיר" (F35), מתדלקים (KC -46), מסוקי סער מחליפי יסעור, חימושי אוויר מתקדמים, מערכות הגנה אווירית, פלטפורמות ימיות ויבשתיות חדשות ונושאי סייבר ודיגיטל.

שר הביטחון בני גנץ: "אני מברך על ההתקדמות ברכש שהיא קריטית, בנקודת הזמן הזו. מדובר בתוכנית שהיא אבן יסוד בתפיסת הביטחון של צה"ל. אני מבקש להודות לידידתנו הגדולה, ארה"ב, על תמיכתה במדינת ישראל, בכל הרמות. נמשיך לפעול בכדי להשלים את ההסכמים שיאפשרו לצה"ל לממש את ייעודו, ולהתקדם מול המשימות שניצבות מולנו בזירות השונות, קרוב ורחוק, בים, באוויר, ביבשה ובמרחב הקיברנטי."
ראש משלחת הרכש של משרד הביטחון בארה"ב, תא"ל (מיל') מישל בן-ברוך, חתם בסוף השבוע על העסקה הראשונה לרכש שני מטוסי תדלוק מסוג KC -46 של חברת "בואינג".תמונות הדמיה של המטוס בתצורה האמריקנית. קרדיט: חברת בואינג.
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: