רה"מ נתניהו נפגש היום עם השר למשאבי נפט ומינרלים של מצרים טארק אלמולא

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש היום עם השר למשאבי נפט ומינרלים של מצרים טארק אלמולא, בלשכת רה"מ בירושלים.

בפגישה השתתפו גם ראש המל"ל מאיר בן-שבת, שר האנרגיה ד״ר יובל שטייניץ, יו"ר חברת הגז של מצרים מגדי גלאל, שגרירת ישראל במצרים אמירה אורון ושגריר מצרים בישראל ח'אלד עזמי.

ראש הממשלה בנימין נתניהו בפתח הפגישה: "ברוכים הבאים. מסור דרישת שלום חמה לידידי הנשיא א-סיסי. זהו יום חשוב שמסמל את שיתוף הפעולה המתמשך בינינו באנרגיה ובנושאים רבים אחרים. יש עידן חדש של שלום ושגשוג באזור עם הסכמי אברהם. זה התחיל כמובן בהסכם השלום ההיסטורי בין מצרים וישראל, אבל כעת זה הפך למשהו שיכול להיטיב את מצבם הכלכלי של כל עמי האזור. אנו חושבים שזו הזדמנות אדירה לשיתוף פעולה אזורי – מצרים, ישראל והמדינות האחרות.

אנחנו מרכז אנרגיה אזורי. יחדיו אנחנו יכולים לספק לא רק את צרכינו אלא גם את צרכיהן של מדינות רבות אחרות. אז ברוח ידידות זו, שיתוף פעולה, שלום ושגשוג, אני מברך את בואך לישראל – ברוך הבא".

השר למשאבי נפט ומינרלים של מצרים טארק אלמולא: "אדוני ראש הממשלה נתניהו, תודה לך שקיבלת אותנו ועל ההזמנה. יחד עם השר שטייניץ התחלנו לפני מספר שנים את הרחבת שיתוף הפעולה באנרגיה, שהתחזק באמצעות הקמת פורום הגז של המזרח הים התיכון. אני מצפה לדיונים שלנו. תודה שוב על קבלת הפנים".

שר האנרגיה ד"ר יובל שטייניץ: "ביקורו של ידידי, השר טארק אלמולא הינו בעל חשיבות היסטורית, כיוון שהקמת פורום הגז האזורי וייצוא הגז הטבעי למצרים מסמל את שיתוף הפעולה הכלכלי המשמעותי ביותר בין מצרים לישראל מאז נחתמו הסכמי השלום לפני כ-40 שנה".

צילום: קובי גדעון /לע"מ.
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: