‏נתניהו על התמורה בעסקה עם סוריה: "אף חיסון ישראלי לא הלך לשם – לא מוסיף עוד כי רוסיה ביקשה"

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הבריאות יולי (יואל) אדלשטיין ביקרו הערב (מוצ"ש) בחדר כושר "שר פיטנס" בפתח תקווה לוודא שהתו הירוק פועל כראוי, לקראת החלק השני של היציאה מהסגר והפעם הראשונה שמקומות יהיו פתוחים למחזיקי תו ירוק בלבד.

ראש הממשלה ‏נתניהו התייחס שם לראשונה על התמורה לסוריה בעסקת החזרת הישראלית ואמר: "אף חיסון ישראלי לא הלך לשם, לא מוסיף עוד כי רוסיה ביקשה".

דברי ראש הממשלה בנימין נתניהו: ״זה התו הירוק, ניתן לראות אותו. כל אחד מכם יוכל להיכנס מחר לאפליקציה, אני מניח שיהיו בעיות בהתחלה. התו הירוק פותח בהדרגה את המדינה. אנא, השתמשו בזה, זה מיועד למענכם.

אני מבקש מכל מי שלא התחסן – לכו להתחסן, יהיה לכם תו ירוק ותוכלו גם אתם ליהנות ממנו, זאת אחריות שלכם. אנחנו מחסנים כרגע בקצב של בערך 30 אלף חיסונים ביום מעל גיל 50, שם עיקר התחלואה והתמותה. בשבועיים הקרובים אנחנו מתכוונים לחסן למעלה מ-95% בגילאים האלה. אני מבקש מכם – לכו להתחסן, קבלו את התו הירוק ותתחילו לחזור לחיים.

אני מבקש להבהיר למה פותחים קודם את חדרי הכושר לפני החינוך – אנחנו פותחים את החינוך אבל חשוב להבין – יש מגפה, יש מוטציה בריטית שמכה בצעירים, אנחנו עדיין לא יודעים את האפקט שלה. אף על פי שהרבה מאוד מהילדים יילכו ללימודים, אנחנו עושים את זה בהדרגה. בשבועיים האלה אנחנו פותחים ראשית את מה שניתן ללכת אליו עם תו ירוק. במסחר אין לנו אפשרות לצערי לעשות תו ירוק מכיון שיש שם שירותים חיוניים, כמו מרפאות, בתי מרקחת, מזון ולכן שם אין לנו אפשרות לעשות תו ירוק.

אנחנו עושים זאת בצורה מדורגת, כל מי שיש לו את התו הירוק, יכול ליהנות מחדרי הכושר, בתי הקולנוע בקרוב, מסעדות, טיסות אבל עושים הכל בזהירות. בזמן הזה אני מבקש מכולם ללכת ולהתחסן. בסוף התו הירוק האמיתי זה המסכה, החיסון והכרטיס״.

עוד הוסיף רה״מ נתניהו: ״בעניין המפגע הסביבתי שמטפלים בו עכשיו, אני ביקשתי להביא לישיבת הממשלה הקרובה דיווח על המקרה שעדיין חוקרים אותו, לא ידוע עדיין מה הנסיבות שהביאו למקרה הזה. אנחנו בקשר עם כל ראשי הרשויות״.

צילום: עמוס בן גרשום / לע"מ.

שר הבריאות אדלשטיין: "אני שמח שאנחנו חוזרים לחיים, בהדרגה. הזהירות מתבקשת ומחייבת אותנו לחזור במספר שלבים. במושגים של חדר כושר – הכדור עובר אליכם. חדרי הכושר, כמו גם אירועי תרבות וספורט, בריכות ומלונות, ייפתחו לבעלי תו ירוק. לא נראה שוטר בכל מקום. בעלי עסקים וחדרי כושר, וכל מי שמעוניין שנישאר פתוחים, שנחזיר את מערכת החינוך כולה – גם יקפיד על עצמו וגם על אלו שבאים אליו. בואו נעשה את זה יחד שיהיה לכולנו סיכוי לחזור לחיים בצורה שכולנו רוצים".

תגובות לכתבה:

  1. מני

    התנהלות בושה כספים של העניים שלנו הולכים לשונאנו.חוצפה של מנהיגנו מה עם החיילים והאזרחים בעזה? היא בורחת סידרתית חבל שלא השאירו אותה בסוריה.

כתיבת תגובה: