תגובות

הצעירה שחצתה את הגבול לסוריה והוחזקה בידי הסורים – חזרה לישראל

בהמשך למאמצים של ראש הממשלה בנימין נתניהו מול נשיא רוסיה ולדימיר פוטין – אזרחית ישראלית חזרה לארץ לאחר שחצתה את הגבול לסוריה והוחזקה בידי הסורים.

עסקת השחרור בוצעה לאחר שכוחות צה״ל החזירו מוקדם יותר שני רועי צאן לידי הצלב האדום דרך מעבר קונטרה.


ראש הממשלה בנימין נתניהו: ״לפני ימים אחדים צעירה ישראלית חצתה את הגבול לסוריה. אני שוחחתי פעמיים עם ידידי נשיא רוסיה ולדימיר פוטין. ביקשתי את עזרתו כדי להשיב אותה, והוא אכן פעל. אני מבקש להודות לו על שנרתם שוב להשבת אזרחים ישראלים ארצה. ישראל תמיד עשתה ותמיד תעשה כל מה שביכולתה כדי להשיב את אזרחינו לארץ. אני מבקש להודות לנשיא המדינה, ראש המל״ל, מתאם השבויים והנעדרים, צה״ל, שב״כ, מוסד, משרד הביטחון, משרד החוץ ולכל מי שעזר בפעולה החשובה הזאת. תודה לכם״.

ראש הממשלה נתניהו שוחח עם נשיא רוסיה פוטין פעמיים בימים האחרונים, בתאריכים 8.2.21 וב-13.2.21, וביקש לסייע לישראל כדי להשיב אזרחית ישראלית. הנשיא פוטין נענה בחיוב לבקשת ראש הממשלה נתניהו שהודה לו על הסיוע. ראש המל"ל והיועץ המדיני לנשיא רוסיה המשיכו ברצף שיחות על מנת להשלים את פרטי החזרת האזרחית.

מדינת ישראל מבקשת להביע הערכה לפעולות נשיא רוסיה וכמחווה של רצון טוב ישראל החזירה לסוריה שני רועי צאן שנכנסו לישראל וכן תקצר בשלושה חודשים את עבודות השירות (באמצעות חנינה) של ניהאל אל-מקת.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: