תגובות

שלג לבן ברמת הגולן, שחור בחופי ישראל: זיהום חריג של זפת בחופי עכו עד חופי נתניה

בעקבות זיהום חריג של זפת בחופי עכו עד חופי נתניה, בארגון אקואושן הוקם אמש חמ"ל מיוחד שניתב את מאות המתנדבים שנרשמו.

עמותת אקואושן בשיתוף המשרד להגנת הסביבה, מובילה ומפעילה את הרשת הארצית של מתנדבי חירום ים. מתנדבים מארגונים כמו אנשי הים התיכון הצטרפו ליוזמה.


לאירוע זיהום החופים בזפת בעקבות הסערה שהחל אתמול נרשמו כאמור עד עכשיו מעל 100 מתנדבים. המתנדבים יסייעו בניקוי ידני בחופים ברחבי הארץ וחופי הרשויות בכל חלקי הארץ.
לא ברור עד מתי יארך מבצע הניקוי, נכון לעכשיו זפת ממשיכה להפלט בחופים.

8 רשויות הצטרפו עד כה לרשת הארצית של מתנדבי חירום ים בשיתוף משרד להגנת הסביבה ובהובלת ארגון אקואושן. מ.א חוף הכרמל חיפה, חוף הכרמל, חדרה, עמק חפר, חוף השרון, הרצליה, אשדוד ואילת.

ד"ר מיכל שטרן רכזת הרשת הארצית של מתנדבי חירום ים מסרה: "במהלך סוף השבוע מתוכננים להימשך סקרי חוף כדי להעריך את מצב הזפת החופים שמשתנה כל הזמן בהתאם למזג. עדיין יש פליטה לחופים של זפת. במקביל נערכים מבצעי ניקיון על ידי מתנדבים ברחבי הארץ. אנחנו מבקשים מכל מי שפנוי להצטרף לקבוצות הניקוי ולהיות חלק מהמאמץ הלאומי לניקיון החופים
אם לא ננקה זאת אנחנו נראה בעלי חיים נפגעים וחופים ישארו מזוהמים".

לדברי שטרן קשה לנקות את הזיהום עם ציוד מכני והבעיה עם טרקטורים יוצרים כמות פסולת יותר מדי גדולה יחד עם החול. ומתנדבים שמנקים ידנית זה יותר מדוייק.

אריק רוזנבלום מנכ"ל עמותת אקואושן, "מטרת רשת הארצית למערך חירום זו הנה להגביר את רמת המוכנות של רשויות וקהילות מקומיות בטיפול באירועים האלה של זיהום ים וחוף בשמן (נפט) כמו זה שהתחיל אתמול ".


(החופים המזוהמים, צילום: רחל פרדו, אקואושן).


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: