תגובות

מתגייסים וזוכרים: מלש"בים חרדים חגגו יום הולדת להדר גולדין במסע להשבתו

את יום הולדתו ה-30 של החייל הדר גולדין שנפל בצוק איתן, תציין המשפחה כשגופתו עדיין מוחזקת בידי החמאס בעזה. אך קבוצת צעירים חרדים העומדים לקראת גיוס לחטיבת גבעתי, החליטו לציין את יום ההולדת בריצה ומסע מיוחד למען השבתו של הדר.

הצעירים החרדים שמלווים על ידי ארגון שח"ר שמכין אותם לקראת הגיוס, התוודעו לדמותו של הדר ולסיפור נפילתו ההירואי והפכו אותו למודל עבורם של לוחם ללא חת בסיירת גבעתי מחד ובוגר ישיבות ותלמיד חכם מאידך. במהלך החודשים האחרונים עסקו הצעירים בפעילות גופנית ואימוני כושר לקראת הטירונות והגיוס למסלול ייעודי ללוחמים חרדים בגבעתי.


למעלה מ-30 צעירים חרדים לבושים בחולצות בצבע הסגול של גבעתי השתתפו במסע המיוחד שיצא מאתר הזיכרון של חטיבת הצנחנים באנדרטת ח"ץ שחור הסמוכה לגבול עזה.

גם שמחה גולדין אביו של הדר ז"ל, השתתף בריצה ושוחח עם המלש"בים החרדים. בדבריו לחניכים החרדים אמר: "אני מתרגש עד דמעות לראות נוער חרדי, שרוצה להתגייס וללכת בדרכו ובמורשתו של הדר, באמונה גדולה ובהקרבה עצמית למען עם ישראל. המסע הזה שאתם עושים הוא נחוץ להשבתו של הדר הביתה. יש חוזה בין המדינה לבין הלוחמים באחריות להשיב כל לוחם שנעדר לחיק משפחתו ולארצו, על אף שהחוזה עדיין לא קויים אנחנו מחויבים להמשיך לשרת בצה"ל כדי להבטיח את בטחון עם ישראל וארץ ישראל".

יואב (זימי) זמרן ממנהל החינוך ירושלים שיזמו את המסע אמר לבני הנוער: "דווקא בתקופה הזו הדבר חשוב שבעתיים, אתם ההוכחה לערבות הדדית הקיימת בעם ישראל. אני מלווה לוחמים חרדים מזה שנים רבות, והתרומה שלכם לביטחון המדינה היא עצומה".הרב חנוך רוגוזינסקי ראש פרויקט שח"ר ומייסד פלוגת תומר (הפלוגה החרדית בגבעתי) ביקש מבני הנוער להמשיך במסע להשבת הבנים עד שיוחזרו. "כאשר תצהירו אמונים כטירונים צעירים תוסיפו את ההצהרה הזאת בליבכם: הנני מתחייב בהן צדקי להקדיש את כל כוחותיי ואת כל מרצי להשבת הבנים, בני העם הזה, שחירפו נפשם, והקריבו את חייהם, להגנת המולדת וחירות ישראל, הנני מתחייב לזכור ולא לשכוח, לעשות הכל להשבתם הביתה, להשיב את הדר הביתה" סיים הרב רוגוזינסקי.באדיבות המצלם.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: