הנפקה מוצלחת לחברת אל על בהשתתפות הגופים המוסדיים בישראל

שוק ההון הישראלי הביע אמון באל על-במסגרת ההנפקה לציבור שביצעה היום החברה נרשמו ביקושי יתר בהיקף של כ-40%.

אל על נתיבי אוויר לישראל בע"מ מודיעה על הנפקה מוצלחת של אופציות שערכה היום החברה בבורסה בת"א. במסגרת הנפקת האופציות נרשמו ביקושים בהיקף של 334.5 מיליון ₪ וחברת אל על גייסה סכום של כ-250 מיליון ₪. מדובר בביקושי יתר של 40% להנפקה.במסגרת ההנפקה, בעל השליטה באל על, איש העסקים אלי רוזנברג, המחזיק ב-43% מהחברה באמצעות חברת "כנפי נשרים תעופה", רכש אופציות בהיקף של 50 מיליון דולר והגופים המוסדיים 27 מיליון דולר.

בהנפקה שערכה החברה השתתפו גופים מוסדיים וגורמים מובילים נוספים בשוק ההון הישראלי.
ההנפקה בוצעה בהצלחה בהובלת לידר שוקי הון.
ההנפקה תסייע לאל על לקדם את המהלך לקבלת הלוואה בערבות המדינה, בתנאים שסוכמו בין דירקטוריון החברה והנהלתה לבין ממשלת ישראל.

תוצאות ההנפקה מחזקות את מעמדה של אל על כחברת התעופה הלאומית של ישראל. כשמשבר הקורונה יסתיים ויפתחו השמיים, אל על תהיה חברה חזקה ויעילה יותר, עם בעלים שמחויב להבטיח לחברה עתיד בטוח.

יו״ר אל על דוד ברודט: "שוק ההון הישראלי הביע אמון באל על כחברת תעופה לאומית מובילה, זהו צעד חשוב בדרך לקבלת ההלוואה בערבות המדינה בדגש על הבעת האמון הגדולה של שוק ההון הישראלי בחברה, בבעלים החדשים אלי רוזנברג וביכולת של ההנהלה החדשה להוביל את אל על להמראה מחודשת."

מנכ"ל אל על אביגל שורק: "האמון של ציבור המשקיעים לצד השלמת ההנפקה הוא צעד נוסף בהבראתה של אל על. אנחנו במו"מ מתקדם לגיוס ההלוואה ועם השלמת מתווה הסיוע נחל בתהליך השבת החוב ללקוחות ולספקים לצד חזרה מדורגת לטיסות בדגש על מתווה טיסה בטוחה אותו מפתחת אל על בשילוב עם משרד התחבורה ומשרד הבריאות."סמנכ"ל הכספים הנכנס יצחק (איציק) אליאב: "החברה מחויבת ליישום התוכנית הפיננסית ולמימוש תוכנית ההתייעלות על מנת להבטיח איתנות פיננסית לאל על".

(צילום ארכיון)


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: