במימון בזק: נשים מתנועת עושות שלום מגייסות מיליון ₪ לצורך קידום שלום עם הפלסטינים

תנועת נשים עושות שלום, תנועת השטח הגדולה בישראל, הצליחה לגייס תוך ימים בודדים יותר ממיליון ₪ מהציבור הישראלי הרחב לטובת קידום הסכם מדיני עם הפלסטינים וכינון שלום בין העמים. הסכום המרשים יאפשר לתנועה לקדם ארבעה פרויקטים אמביציונים הנמצאים בהכנה בימים אלו: ועידת שלום אזורית בהשתתפות מנהיגים וקובעי מדיניות מהאזור ומהעולם תוך שיתוף פעולה עם פעילות שלום פלסטיניות קבינט אזרחי שידרוש פתרון לתושבי עוטף עזה והדרום הקמת אתרי מורשת שלום ודו-קיום ברחבי הארץ קידום קמפיין מבוסס מחקר שיסייע לערער את האמונות והסטיגמות המעכבות תמיכה בשלום.

כ- 2,250 אנשים נענו לקריאת התנועה וגייסו יחד תוך ימים בודדים יותר ממיליון ₪ שיסייעו לתנועה לקדם את הפרויקטים המתוכננים לשנת 2021, ולהמשיך ולדרוש ממנהיגי האזור מו"מ וחתירה להסכם מדיני.


"מעבר להצלחת הקמפיין, קיבלנו אין ספור תגובות מרגשות שחיזקו שוב את ההבנה עד כמה הציבור בישראל מעוניין בשלום עם שכנינו" אמרה אביטל בראון, רכזת היגוי בנשים עושות שלום וחברה בצוות קמפיין גיוס ההמונים. "בעזרת הסכום נמשיך להראות בכל זמן ובכל מקום שהשלום אפשרי, לדרוש ממקבלי ההחלטות לקדם מו״מ ולוודא את השתתפותן של נשים בתהליך ובהחלטות על שלום וביטחון. התנאים שנוצרו מסמנים את השנה הקרובה כשנת הזדמנות ואנחנו נהיה כאן בכדי לדרוש שלא לפספס אותה."

"קיץ 2021 הוא חלון הזדמנויות בלתי חוזר מבחינתו להעלות הילוך ולצעוד קדימה אל עבר הסכם מדיני" המשיכה בראון. "ההתרחשויות והתמורות בארץ, בסביבתנו ובעולם, כגון, הסכמי אברהם, חזרתו של השלום וחשיבותו לסדר היום הציבורי הישראלי, חילופי הממשל בארה"ב ואיתותים מצד הרשות הפלסטינית על מוכנות למו״מ – כל אלו ועוד מחדדים על ההיתכנות והאפשרות לקידום הסכם מדיני בין ישראל לפלסטינים."

בשנת האחרונה, חרף אתגרי הקורונה, תנועת נשים עושות שלום הצליחה להגדיל את כוחה וקיבלה מעמד מיוחד של ארגון מייעץ לאו״ם. התנועה בעלת 45 אלף חברים וחברות רשומים, קידמה בחודשים האחרונים גם את הצעת חוק חלופות מדיניות תחילה בכנסת שזכתה לתמיכה רחבה מבכירים במערכת הביטחון, ח"כים מכל הקשת הפוליטית ואנשי אקדמיה וציבור.

קמפיין גיוס התרומות נמשך כאן.

(תמונה ממיצג התנועה במשכן הכנסת, צילום: תמר מוצפי).אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: