שר החינוך: "ניתן לפתוח באופן מלא את מערכת החינוך מגן ועד י"ב בערים צהובות וירוקות"

שר החינוך יואב גלנט השיב במליאת הכנסת להצעה לסדר היום בנושא "מצב מערכת החינוך בישראל", ובמסגרת תשובתו אמר: "אני יכול לומר לכם באחריות מלאה, ובהינתן נתוני התחלואה הנוכחיים ועל פי המלצות המומחים הרבים, הגענו לנקודה שבה בערים הצהובות והירוקות ניתן לפתוח באופן מלא את מערכת החינוך מגן ועד י"ב. אין שום סיבה להשאיר תלמידים בבית, אנחנו במשרד החינוך ערוכים לכך באופן מלא. בנוסף ניתן לפתוח חלק מהכיתות בערים הכתומות.

למיטב שיפוטי בשלו התנאים למימוש ההחלטה והיא חייבת להתקבל לפני הקלות בנושאים אחרים. אנחנו צריכים לשים את הילדים לפני הכל ואת החינוך במקום הראשון. אין כל היגיון בפתיחה של מגזרים אחרים לפני החינוך והתנאי לחזרה למשק בריא ופתוח הוא תלמידים בבתי הספר והורים פנויים לעבודה".


בתחילת דבריו אמר התייחס שר החינוך גלנט לביקורת שהופנתה כלפיו ואמר: "לפני שנדבר על חינוך ויש הרבה מה לדבר על חינוך אני מבקש לפתוח את הדברים שלי באמירה כללית. אפשר לחלק לקבוצות מרכזיות את אלה שבחרו לשמש כאנשי ציבור – אלה שעושים ואלה שמבקרים, אלה שפועלים ואלה שמדברים, אלה הבוחרים לקחת אחריות ולהוביל גם בזמנים קשים ואלה שצייצנותם אומנותם והטלת רפש היא הספורט אהוב עליהם. לאורך כל השנים שלי בשירות הציבורי בחרתי להשתייך לצד של העושים. כל חיי בחרתי לקחת אחריות ולדעת שתמיד יהיו כאלה אשר כוחם במתן עצות מהיציע."

יו"ר האופוזיציה ח"כ יאיר לפיד: "מגיע לנו יותר. אתמול ישיבת הממשלה התחילה בזה שראש הממשלה בנפרד ושר הביטחון רוה"מ החליפי בנפרד, כל אחד פתח מצלמה עם צוות צילום אישי משלו ועשה כמיטב יכולתו כדי להעליב את השני. כש2.5 מיליון ילדים יושבים בבית, כשתשעים אלף עסקים נסגרו במדינת ישראל, כשאנחנו נמצאים 5388 מתים נכון לבוקר זה הם עסוקים בלהעליב אחד את השני. מגיע לנו יותר מהממשלה הזו.


מגיע לנו ממשלה שלא אומרת הצלחה כבירה כשאלפי מתים נערמים במרתפים של בתי חולים. מגיע לנו ממשלה שתאכוף את החוק. זה פשוט התפקיד הבסיסי ביותר של ממשלה שהחוק יהיה אותו דבר לכולם לא משנה איזה מפלגה יש להם,"

ח"כ עודד פורר: "גלנט ונתניהו, הפקירו את ילדי מדינת ישראל על מזבח האינטרסים והשיקולים הפוליטיים שלהם. הציון לממשלה בניהול המשבר – נכשל. במקום להוביל וליזום תכנית פעולה שתאפשר לימודים בתקופת המשבר ותשתמש בכל משאבי המדינה, המורות החיילות, מש"קיות החינוך ובנות ובני שנת השירות כדי להפעיל את המערכת, הממשלה הייתה עסוקה בלהשביע את תאבונם של שותפיהם הפוליטיים ליצמן, דרעי וגפני."

(צילום: דוברות הכנסת – שמוליק גרוסמן)אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: