בנט במזבח יהשוע בן נון: "הרשות ניסתה לעשות מעשה דאעש ולהרוס היסטוריה של עמים אחרים"

יו"ר ימינה ח"כ נפתלי בנט סייר היום יחד עם ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן ועם סגנו דוידי בן ציון מבכירי הבית היהודי במזבח יהשע בן נון שעל הר עיבל.

בנט הגיע לסיור לאחר הסערה שנוצרה בשבוע שעבר פגעה הרשות באתר מזבח יהשע בן נון וגרסה לחצץ את אבני החומה בנות ה-3000 שנה, בעקבות כך מועצה אזורית שומרון הובילה מבצע בזק חשאי לשיקום האתר אותו ניהל ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן באופן אישי. דגן יצא בקריאה לקחת אחריות על אתרי המורשת ביהודה ושומרון שהרשות פעם אחר פעם משחיתה.


בעקבות כך הגיע אמש יו"ר ימינה ח"כ נפתלי בנט לבקר במקום הביע את הזעזוע שלו מהשחתת המזבח והשימוש שנעשה באבנים העתיקות בנות ה-3000 שנה לבניית כביש:

"הרשות הפלסטינית ניסתה לעשות כאן מעשה דאעש ולהרוס היסטוריה של עמים אחרים" אמר נפתלי בנט במקום "תארו לכם מה היה קורה אם היו מנסים להרוס את אנדרטת לינקולן בארה"ב. כל העולם היה מדבר על זה וזו אנדרטה שקיימת קצת יותר ממאה שנים. מזבח יהושע קיים 3,200 שנים. אין כאן שמירה, אין חיילים, אין כלום".

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון אמר בסיור: "הגיע הזמן לעבור מדיבורים למעשים. לא ייתכן שהרשות הפלסטינית תקיים מבצע מתמשך להשחתת אתרי מורשת והיסטוריה יהודים, ואנחנו נעמוד מהצד וניתן להיסטוריה להמחק. המעשה הנכון הוא להכריז על המקום כגן לאומי, לדאוג לשמירה על המקום ומעל הכל להשקיע כאן בתיירות כי רק ברגליים נוכל לנצח את זה".

(קרדיט: רועי חדי)


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: