תגובות

עוצרים את ההפקרות במעבר תרקומיא: תושבי הר חברון הפגינו במחאה על מעבר השב"חים

תושבי אדורה בהר חברון הפגינו הבוקר על כביש 35 במחאה כנגד אוזלת היד של הממשלה וגורמי הביטחון מול מעבר השב"חים החופשי בפרצות מזדמנות במקום במעבר המסודר שנבנה בעשרות מליונים בתרקומיא.

מידי בוקר עוברים אלפי ערבים את גדר ההפרדה סמוך ללכיש ללא בדיקות קורונה, ללא ביקורת בטחונית ועושים את דרכם באוטובוסים אל ערי ישראל.


תוך כדי ההפגנה, הובא אל הכביש בחור פלסטיני כבן 40 ללא דופק. חובש מאדורה הגיש לו עזרה ראשונה והחל לבצע עליו החייאה עד להגעת האמבולנס מאדורה.

פרחיה אייל, תושבת אדורה שהשתתפה בהפגנה: "הגענו להפגין כי לא ייתכן שנעמוד בפקקים בגלל שאלפי פלסטינים עוברים את הגדר באופן בלתי חוקי. דקות אחרי הגעתנו הובא לכאן בחור באפיסת כוחות שעבר את הדרך ביער והחברים שלי הגישו לו טיפול רפואי"

לצד הסכנה הבטחונית נוצרים בעקבות מעבר השב"חים עומסי תנועה כבדים למשך שעות ארוכות בשעות הבוקר אשר מפריעים ומסכנים בטיחותית ובטחונית בקביעות את שגרת יומם של כל נוסעי הדרך.


יוחאי דמרי, ראש המועצה אזורית הר חברון: "ההפקרות הזאת לא יכולה להימשך. אנחנו בעד הפרנסה של שכנינו הערבים אך לא ייתכן שזה יבוא על חשבון הפרנסה והבטחון של תושבינו. האירוע היום מוכיח כמה המציאות הזו היא בלתי אפשרית לכל עוברי הדרך. יש לאכוף מעבר על ידי מנגנון מותאם לקליטת אלפי הפועלים או לפתוח את כל המעברים לחלוטין."


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: