‏שני טייסים נהרגו בהתרסקות מסוק – תובע חדש בבית הגין בהאג | כותרות השבת

שני בני אדם נהרגו היום בהתרסקות מטוס קל בשטח פתוח באזור עפולה עלית, סמוך לגבעת המורה. צוותי מד"א נאלצו לקבוע את מותם במקום. מהמשטרה נמסר כי המטוס, מדגם אולטרה לייט, התרסק מסיבה שטרם התבררה. הגופות הועברו למכון לרפואה משפטית לצורך זיהוי. מחקירה ראשונית עולה כי ככל הנראה ההרוגים הם תושבי מרכז הארץ בשנות ה-60. שוטרי משטרת ישראל יחד עם חוקרי תאונות אויריות חוקרים את נסיבות התאונה.


צילום: דוברות המשטרה.
צילום: דוברות מד"א.

במהלך פעילות לסיכול הברחת סמים אלימה הלילה בגבול מצרים, בוצעו חילופי אש בין מבריחים לכוחות הצבא המצרי. כלי רכב של צה"ל שקפץ לאזור נפגע כתוצאה מזליגת ירי. לוחם צה"ל שהיה ברכב נפצע באורח קל בידו מרסיסים ופונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים.

חברת התרופות הבריטית אסטרהזניקה החלה בניסוי ראשון מסוגו בחיסון מפני קורונה על ילדים בני פחות מ-12 בבריטניה. על פי הודעה שפרסמה היום חברת התרופות, הניסוי בחיסון נערך באוניברסיטת אוקספורד ומשתתפים בו 300 ילדים.

שיפור בנתוני תחלואת הקורונה – גם במגזר החרדי: מקדם ההדבקה, ה-R, ממשיך לרדת ונכון לאתמול הוא עמד על 0.88. מנתוני משרד הבריאות עולה כי מקדם ההדבקה במגזר החרדי ירד ל-0.77 והוא נמצא מתחת ל-0.8 – הנתון שמשרד הבריאות שאף להגיע אליו.

קארים חאן נבחר לתובע הראשי של בית הדין הפלילי הבינלאומי בהאג. בהצבעה שנערכה במטה האו"ם בניו יורק, נקבע כי חאן יחל כהונה בת תשע שנים ב-16 ביוני, ברקע האפשרות להעמדה לדין של ישראל בגין "פשעי מלחמה".

שר החוץ של ארצות הברית אנתוני בלינקן הודיע אמש כי החל מיום שלישי הקרוב יוסר ארגון המורדים החות'ים הפועל בתימן מרשימת ארגוני הטרור בארצו. "שלושה מנהיגים חות'ים בלבד יישארו תחת הסנקציות", סיכם בלינקן.


עורכי דינו של הנשיא האמריקני ה-45 דונלד טראמפ, האשימו את הדמוקרטים במוסר כפול, בהעמדתם את טראמפ לדין באשמת "הסתה". עוד טענו כי נבחרי הציבור הדמוקרטים אף עודדו ותמכו באלימות שפרצה בהפגנות השמאל בקיץ שעבר, מבלי להתמודד עם השלכות משפטיות.
משרד התחבורה האמריקני הגיש תלונה לישראל על "יחס לא הוגן" לחברות תעופה שנוצר מסגירת השמיים החל מהחודש שעבר. ישראל כידוע מאפשרת לחברת אל על להוציא טיסות חילוץ ייעודיות לניו יורק, אך מונעת אפשרות דומה מחברות התעופה האמריקניות יונייטד איירליינס ודלתא.

כלי תקשורת איראניים מדווחים על כ-50 הרוגים בפיצוץ מכלית גז במעבר הגבולות בין איראן לאפגניסטן. סיבת הפיצוץ לא ידועה בשלב זה.

רעידת אדמה בעוצמה 7.1 הורגשה ממזרח לחופי פוקושימה שביפן. לא ידוע על נפגעים או על נזק. מוקד הרעש היה בעומק 60 ק"מ בים, סמוך לחופי העיר פוקושימה, שם אירע ב-2011 אסון בתחנת הכוח הגרעינית המקומית כתוצאה מנזקי רעידת האדמה וכתוצאה מצונאמי שאליו הובילה הרעידה.

שבת ראשונה לאחר פתיחת הסגר כ-150 אלף מטיילים יצאו אל הגנים הלאומיים, שמורות הטבע והשטחים הפתוחים. כ-1300 מטיילים בחרו ללון בחניוני הלילה. 15 תחנות מידע נפרסו ביציאה למסלולי הטיול המרכזיים.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: