בנימין הוקירה את השגריר פרידמן: "מציון תצא תורה – ישראל חשובה לארה"ב"

ביישוב מצפה יריחו שבתחום המועצה האזורית בנימין, נערך היום (ה') טקס מיוחד לסיום כהונתו של שגריר ארה"ב בישראל דיוויד פרידמן. באירוע שנערך בטיילת היישוב הצופה אל עבר הירדן, נכחו השגריר פרידמן, ראש המועצה ישראל גנץ, יועץ שגריר ארה"ב בישראל הרב אריה לייטסטון, משנה לראש עיריית ירושלים פלר חסן-נחום, יו"ר היישוב עליזה עליזה פיליכובסקי והנהגת היישוב מצפה יריחו.

שגריר ארה"ב בישראל, דיוויד פרידמן, זכה להוקרה מראש המועצה גנץ עם ספר מיוחד ופריטים היסטוריים מאתר שילה הקדומה ותעודת הוקרה מהיישוב מצפה יריחו על תרומתו לבניין ארץ ישראל וההתחזקות ביהודה ושומרון. לאחר מכן השגריר פרידמן נשא דברים מרגשים: "אני המום מלהיות פה, לא רק מהנוף המדהים, אלא מהמשמעות שלו. אנו מסתכלים על המקום האחרון, התחנה האחרונה של עם ישראל בגלות. נהר הירדן, קאסר אל יהוד, משם יהושע הכניס את עם ישראל לארץ.
המשמעות התנ"כית של המקום הזה היא מדהימה, לראות את התחנה האחרונה של הגלות ואת התחנה הראשונה של כניסת עם ישראל לארץ באותו מקום.

אם תסתכלו על המסמך החשוב ביותר בהסטוריה של ארה"ב, הצהרת העצמאות, נאמר בה שכל אדם נברא בצלם אלוקים, ומכאן שלכל אדם יש זכויות יסוד הנובעות מכך.

המייסדים שלנו לא היו יהודים, אבל הם ידעו מה הזכויות האלו כי הם קראו את התנ"ך. הם הכירו את המסלול שהעם היהודי עשה מגלות לחירות, את ההבטחות שניתנו לעם היהודי, היציאה מהגלות במצרים, בניית הארץ, העצירה בשילה והמעבר לירושלים להקמת בית המקדש. הם הבינו, כי הסיפור של עם ישראל דומה לסיפור המכונן של ארה"ב. לכן ישראל וארה"ב תמיד היו חברים כל כך טובים, במשך עשורים. כי הערכים שלנו זהים לערכים שלכם, הערכים היהודים והערכים הנוצרים נובעים ממקור תנכי אחד, והם ערש ההסטוריה האמריקאית.

לכן כאמריקאי, המדינה הזו כה חשובה לאמריקאים, כי מכאן הערכים נובעים כמו הפסוק "כי מציון תצא תורה ודבר ה' מירושלים."

ראש המועצה האזורית בנימין, ישראל גנץ: "אנחנו עם של מאמינים, ואנו מאמינים כי ה' בורא העולם ויש משמעות וסיבה לכל מהלך המתרחש.
עם ישראל בורך בשגריר כמו פרידמן, יהודי דתי, בעל אהבה ותשוקה עמוקה לעם ישראל וההתיישבות, ששירת בתפקיד כה משמעותי תחת ממשל טראמפ. אנחנו רוצים להודות על כל הצעדים החשובים שעבדת כה קשה להשיגם. הודות לעבודתך המסורה – חלומות הפכו למציאות. העברת השגרירות, ההכרה ברמת הגולן, הסכמי השלום עם מדינות ערב ועוד דברים חשובים.

אנו מצרים על כך ששירותך בתפקיד שגריר ארה"ב לישראל הגיע לסיומו, אך בטוחים כי תמשיך בעבודתך החשובה עבור העם היהודי, ואנו מלאי תפילה כי הזכויות על עשייתך יעמדו לך ולמשפחתך, ולעם ישראל כולו למשך דורות רבים."

רב מצפה יריחו, הרב יהודה קרויזר: "זכית להיות שותף בבנייתה של מדינת ישראל, לשתול שגרירות ועוד יהודים יקרים במדינת ישראל. אתה יודע עניינים מדיניים ובטחוניים שאנחנו לא יודעים, ואתה זכית להיות שליח נאמן של העם שלנו ולייצג את המורשת בגאווה."

צילום: דוברות בנימין.
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: