אפרת ברנר בת ה-19 היא ההרוגה בתאונה הקטלנית בצומת יצהר

ההרוגה בתאונת הדרכים הקטלנית סמוך ליצהר הערב היא אפרת ברנר, (לשעבר בן פנחס) בת 19, תושבת יצהר, כלה צעירה שהתחתנה רק לפני 4 חודשים. הותירה אחריה בעל, הורים 7 אחיות ו 3 אחים.

אפרת ז"ל הייתה השנייה מבין 11 ילדיהם של הרב דוד ונעמי בן פנחס, ממייסדי היישוב חרשה. אפרת נשאה לפני חודשים ספורים ליוסף אלישיב ברנר והשניים בנו את ביתם ביישוב יצהר בו לומד אלישיב.

אביה, הרב דוד, מלמד שנים רבות בישיבה הגבוהה בבת ים ואמה, נעמי, מנהלת את בית הספר 'אהבת ישראל' ביישוב נחליאל.

אפרת נהרגה בעת שחצתה את הכביש לכיוון יצהר בצומת יצהר הקטנה, רכב שהגיע מכיוון שכם התנגש בה, מעוצמת המכה היא עפה ונהרגה במקום.

זיהוי גופתה בשטח בוצע ע"י דודה ישעיהו בן פנחס, קצין הבטחון האיזורי של המועצה האזורית שומרון. מייד לאחר הזיהוי ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן שהיה בזירה נסע במהירות לישוב והצטרף לצוות של מתנדבים מהישוב ופראמדיק שמסרו לבעלה את הבשורה המרה.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן ספד לה: "אסון כבד למשפחת השומרון. בחורה צעירה, כלה שכל חייה לפניה, זה בלתי נתפס. אנחנו מחבקים את המשפחות ברנר ובן פנחס בשעה קשה זו, תשתיות הכבישים בשומרון, חייבות להשתפר. זו משימה לאומית, אם צומת יצהר הקטנה הייתה מוסדרת האסון הזה היה נמנע".

צוות הצח"י של הישוב ורב הישוב יחד עם הצוותים המקצועיים באגף לשירותים חברתיים במועצה האזורית שומרון מלווים את המשפחה.

הלוויתה תחל בשעה 13:30 בחרשה ותצא לבית העלמין בדולב.

רבה של חרשה, הרב יאיר רמר, ספד לה: "נלקחה מאיתנו בת יקרה, שנולדה בישוב וזכינו שתשע עשרה שנים חיה בינינו. בת למשפחה יקרה ממקימי הישוב. בת שהובילה והשפיעה רבות על בנות הישוב ביראת השמים שלה ובמידותיה האציליות. כבת למשפחה של תורה וחינוך, גם היא חינכה באישיותה ובתפקידיה לתורה, לתפילה, לחסד, לצניעות ולכל המידות הטובות של אשה יהודייה.
כילדה, כנערה, כאשה, זכינו שהיתה שותפה בבנין ישובנו, ישוב המתמסר לגאולת הארץ ולגאולת חיי הקודש בארץ. האבל הוא גדול, הצער על הבית המיוחד שהקימה עם בעלה ונגדע הוא עצום. ד' נתן ד' לקח יהי שם ד' מבורך".

מהיישוב חרשה נמסר: "אנו אבלים יחד עם משפחת בן פנחס היקרה בשעתם הקשה. אפרת, שנולדה בחרשה, בלטה בטוהר מידותיה ובצניעותה, הייתה קומונרית נערצת לבנות היישוב ותחסר מאוד לכולנו. ה' ישלח כוחות למשפחתה המיוחדת להתגבר על המשבר הנורא".

תגובות לכתבה:

  1. מקבל מאחורה

    הלב נשבר לרסיסים .עד מתי?

  2. תמי

    נהג משכם. ברור. תקנו את הצומת.

כתיבת תגובה: