תגובות

‏ח״כ משה בוגי יעלון החליט לפרוש ולא להתמודד בבחירות לכנסת

שר הביטחון והרמטכ"ל לשעבר, חה"כ משה (בוגי) יעלון, יו"ר תל״ם: ״האמנתי שבריצה עצמאית שלי ושל תל״ם, נוכל להגדיל את כוחו של מחנה השינוי. הנחת העבודה הזו התבררה כשגויה. בנסיבות הפוליטיות שנוצרו, המאבק לשינוי מחייב אותי ואת תל״ם שלא להתמודד בבחירות הקרובות."

דבריו המלאים:


אזרחי ישראל,

חייו של אדם, כל אדם, שזורים תחנות. צמתי הכרעה. החלטות. זה חלק ממהות חיינו.
עבורי, בכל אחת מהתחנות, עמד תמיד מכנה משותף אחד: טובת המדינה.

כך היה כשהחלטתי להשתתף בהקמת ישוב בערבה; לחזור לשרות בצה"ל בעקבות מלחמת יום הכיפורים; להמשיך לשרת עד תפקיד הרמטכ"ל; וכך גם היה כשהחלטתי להיכנס לשדה הפוליטי.

העדפת טובת המדינה קודמת לכל תועלת אישית.

גם לבחירות האלה יצאתי מתוך אותה תחושת שליחות. מתוך הבנה שהקרב הנוכחי הוא על נשמת אפה של המדינה והחברה בישראל.


כמעט 5000 נפטרים מנגיף הקורונה.
5000.
עצרו לרגע וחשבו על המספר הזה.

המחדל הלאומי גדל בקנה מידה חסר תקדים בכל התחומים. העבודה בכל תחומי החיים – רבה היא. ישראל חייבת לרכז את כל כוחותיה במאבק לשינוי: לאיחוי הקרעים בחברה. לסיכול תרבות השקר. להחזרת היושרה לדרך חיינו ולביצור הדמוקרטיה שנשחקת מדי יום. לעמידה באתגר הבריאותי ובאתגר הכלכלי.

לאחרונה, האמנתי שבריצה עצמאית שלי ושל תל״ם, נוכל להגדיל את כוחו של מחנה השינוי.

הנחת העבודה הזו התבררה כשגויה.

בנסיבות הפוליטיות שנוצרו, המאבק לשינוי מחייב אותי ואת תל״ם שלא להתמודד בבחירות הקרובות.

ב-23 במרץ נלך כולנו לקלפי. אני קורא לכולכם לקחת חלק בבחירות. עליכם לפקוח שבע עיניים ולוודא שלא תתנו את קולכם למי שיפקירו את התקווה לשינוי, לשם ישיבה בצל נאשם בפלילים. תנו את קולכם להנהגה נקיית כפיים.

אני מודה לחברותיי וחבריי שיצאו איתי למסע הזה. אנשים מצוינים איש-איש בתחומו, שהתגייסו למשימה. אתם מעוררי השראה, ותודתי נתונה לכם.

תל״ם תמשיך להיות מצפן ומצפון, כדי לסייע במאמץ הלאומי להחזרת המדינה לחוף מבטחים ולדרך הישר.

אחיותיי ואחיי,
עד יומי האחרון אמשיך להיות חייל של המדינה; אלחם על דמותה וערכיה, על צביונה כמדינת הלאום שלנו: יהודית ודמוקרטית, מדינת חוק החותרת להיות חברת מופת.

בכל מקום ובכל זמן שאוכל ואדרש לתרום למען המדינה ואזרחיה – אומר ״הנני״ ואתייצב.

״לא עליך המלאכה לגמור ואין אתה בן חורין להיבטל ממנה.״

יו"ר מפלגת הישראלים, רון חולדאי, מתייחס לפרישת יעלון: "רא"ל (במיל') משה בוגי יעלון הוא מנהיג ציבורי חשוב, אשר תרם רבות למדינה ועוד יתרום רבות. צר לי על פרישתו. המפה הפוליטית המסתמנת מהווה ניצחון ברור לימין האידיאולוגי, ואני מקווה שכל המנהיגים במחנה המרכז-שמאל ידעו להתאחד בדרך הנכונה, בימים המעטים שנותרו עד להגשת הרשימות."

יו"ר הקואליציה וסיעת הליכוד ח"כ מיקי זוהר: "‏הפרישה של יעלון מראה שבשמאל מבינים את מה שחלקים בימין עדיין מסרבים להבין: כל קול קובע. זה הזמן של כל המפלגות מימין לליכוד להתאחד ולוודא שאף קול ימני לא נזרק לפח. הפעם זה חשוב יותר מתמיד."


תגובות לכתבה:

  1. איציק

    ברוך שפטרנו!!!

כתיבת תגובה: