תגובות

צפו: אלפי שב"חים חודרים לישראל דרך פירצה בגדר ההפרדה

מעברי הפועלים לשטח ישראל נסגרו עקב סגר הקורונה, והפועלים אינם מורשים לעבור מדי יום מבתיהם למקומות העבודה בישראל.

אחד המעברים הרשמיים שנסגרו הוא מעבר תרקומיא שבדרום הר חברון, דרכו עוברים בשגרה מדי יום אלפי פועלים פלסטינים מהאזור לעבודה באזור הדרום.


אולם, במקביל למעבר הסגור ממשיכה "לפעול" פרצה סמוכה בגדר ההפרדה, ודרכה עוברים מדי יום משטחי הרשות הפלסטינית לישראל אלפי פועלים.מתיעוד בכניסה, נראים אלפי שב"חים מהרשות חוצים מידי בוקר לשטח ישראל דרך פירצה בגדר באיזור מחסום תרקומיה ומגיעים אל ציר 35, שם עולים על מאות אוטובוסים, הסעות ומונית.

על אף הסכנה הביטחונית והבריאותית (לנוכח התפשטות נגיף הקורונה), כוחות הביטחון לא עושים דבר כדי למנוע את ההסתננות ההמונית לארצנו.

מלבד הסכנה שכרוכה בכניסה לא מבוקרת של אלפי ערבים מהרשות, נוצרים במקום פקקי ענק החל משעה 4:00 לפנות בוקר ועד השעה 8:00.

תושבים מהיישוב תלם מספרים כי הפקקים מקשים על חייהם והופכים את הבוקר שלהם לסיוט מתמשך, כאשר הם תקועים שעות ארוכות בפקקי ענק כשמסביבם אלפי ערבים שכל אחד מהם עלול לשלוף נשק ולבצע פיגוע בכל רגע נתון.


ראש המועצה האזורית הר חברון, יוחאי דמרי: "בבוקר של נסיון פיגוע בצומת גוש עציון, אנחנו רואים תמונות שגרתיות של פלסטינים שחוצים את גדר ההפרדה לכיוון כביש 6 ללא הפרעה והסכנה הביטחונית ברורה. התמונות מוכיחות שהשקעת עשרות המליארדים בגדר ההפרדה הייתה מיותרת לחלוטין וכבר עדיף לפרק אותה. זו שגרה של ממש שעשרות אלפי פלסטינים יכולים לחצות את הגדר בצורה חופשית ללא כל הפרעה. אפשר לחשוב שפרץ השלום והסתיימה הקורונה."

תושבי קרית 4 והר חברון שלחו מכתבים לשר הביטחון מר בנימין גנץ, אלוף פיקוד מרכז תמיר ידעי, ראשי מועצות קרית ארבע והר חברון, מח"ט יהודה ומפקד מחוז דרום במשטרת ישראל.

לשון המכתב: "אנו תושבי קרית 4 והר חברון רואים לנגד עינינו את אוזלת היד של הרשויות בטיפול בבעיות השב"חים במחסום תרקומיה אשר עוקפים את המחסום מהפרצות הרבות שיש בו, אשר הינה בעיה ביטחונית מהמעלה הראשונה, ואיננו יכולים לעמוד מנגד.בנוסף הדבר פוגע באיכות חיינו בצורה ישירה בכך שבימיים ראשון וחמישי אנו ממתינים כ 50 דק בשביל להגיע לעבודה כל זה מבלי לדבר על בזבוז הדלק הרב ומפגעי הבטיחות הרבים שיש סביב המחסום.מיותר לציין שאוירת חוסר הביטחון הזו גורמת ללא מעט משפחות לשנות את מסלול /שעות הנסיעה. אנו דורשים טיפול משמעותי ומיידי לפתרון בעיית השב"חים ופתרוןלבעיית זמן ההמתנה בציר ותחושת הביטחון.בתקווה שדרישתנו לא תיפול על אוזניים ערלות ולא נצתרך להתקדם לפסים מעשיים.בברכה תושבי הסביבה."


תגובות לכתבה:

  1. זיו

    ממש מדינת חלם הערבים ימח שימם לא עושים חשבון לצערי כי צהל קוקסינל

  2. זיו

    ממש מדינת חלם הערבים ימח שימם לא עושים חשבון לצערי כי צהל קוקסינלים

כתיבת תגובה: