תגובות

אחרי יותר מארבע שנים: אותרה גופתו של הנעדר יעקב דיסקין בליפתא

הותר לפרסום: בתום 1,232 ימים של היעדרות, בהן ערכה המשטרה ויחדות חיפוש נעדרים פעולות רבות לאיתורו של נעדר, ביום שני השבוע אותרו ממצאים ובדיקתם במכון לרפואה משפטית באבו כביר איששו כי מדובר בנעדר יעקב דיסקין זכרו לברכה.

ביום שני השבוע דווח למשטרה על ידי אזרחית שטיילה בין שרידי הכפר הנטוש ליפתא במבואות המערביים של ירושלים כי הבחינה בשרידי שלד אדם הטמונים בתוך מערה צרה.
כוחות משטרה ביניהם חוקרי זיהוי פלילי שהגיעו אל המקום החלו בפעולות חקירתיות והממצאים שנמצאו הועברו למכון לרפואה משפטית באבו כביר. לאחר בדיקתם המקצועית בה נמצא כי מדובר בנעדר משנת 2017 בשם יעקב דיסקין, נמסרה הודעה למשפחתו.


קרדיט: דוברות המשטרה.

בתאריך 11.9.2017 בשעות אחה"צ התקבל דיווח במשטרה אודות נעדר כבן 32 שיצא את דירתו בירושלים ובהמשך ביצע שיחות טלפון לבני משפחתו באמצעות אדם עובר אורח, ומאז נעלמו עקבותיו.
יעקב סיפר שהוא לא מרגיש טוב והולך לישון אצל חבר, הוא ביקש והוסיף שלא יחפשו אותו.

בעקבות הדיווח למשטרה, החלו מיד כוחות רבים בסריקות קדחתניות אחר הנעדר בהשתתפות עשרות רבות של שוטרים, מתנדבים ואזרחים שביקשו לסייע, ובין היתר נערכו סריקות בסיוע מסוק היחידה האווירית של משטרת ישראל ואמצעים נוספים.

בהמשך לכך, ובמהלך השנים שחלפו, ערכה המשטרה באופן רציף פעולות חקירתיות עיתיות, חלקן אף מחוץ לגבולות המדינה, במטרה לאתר את הנעדר ולמצוא קצה חוט אשר יעיד מה עלה בגורלו, אך כאמור השבוע אותרו ממצאים שהביאו לסיום החקירה.


מיכ"ל נמסר: "עם כל הכאב והאבל על גילוי גופתו של הנעדר יעקב דיסקין ז"ל, לפחות יזכה להגיע לקבר ישראל ולסגירת הפצע הפתוח החקוק על ליבם של בני המשפחה מאז היעדרותו.

ביכ"ל מעולם לא התייאשנו והמשכנו בחיפושים מאז תחילת הפרשה. אנו לומדים שוב מהאירוע המצער הזה שגם אחרי שנים אפשר לפענח את התעלומות הגדולות. יכ"ל משתתפת בצער המשפחה, ומוסרת את תנחומיה הכנים."

מפקד יכ"ל מייק בן יעקב בקיר הנעדרים שבבסיס יכ"ל.

"בהזדמנות זו אנו רוצים להודות לאלפי האנשים שנטלו חלק בחיפושים הנרחבים במהלך השנים. יש לציין כי מהשנים האחרונות נותרו עשרות נעדרים שטרם אותרו, ומאז קום המדינה כ-580 נעדרים שטרם אותרו, ציינו בארגון והוסיפו: "כל מי שיש לו פיסת מידע על אותם נעדרים מתבקש לפנות למוקד יכ"ל: 0544876709."


תמונות מהחיפושים הרבים, צילום: דוברות יכ"ל.
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: