אדלשטיין ובכירי משרד הבריאות: ״לצאת מהסגר במצב הנוכחי – הפקרות״ | צפו

לפני זמן קצר (חמישי) קיימה צמרת משרד הבריאות – שר הבריאות יולי (יואל) אדלשטיין, מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' חזי לוי, פרויקטור הקורונה פרופ' נחמן אש, ראש שירותי בריאות הציבור ד"ר שרון אלרעי-פרייס – מסיבת עיתונאים ייחודית במרכז הרפואי ברזילי, יחד עם מנהל המרכז הרפואי – פרופ' יניב שרר.

שר הבריאות יולי אדלשטיין: "בלי ירידה משמעותית במספר המאומתים היומי ובחולים הקשה, לא נוכל להפסיק את הסגר. לצאת מהסגר במצב הנוכחי – פשוט הפקרות.


או שיהיה המשך סגר או שחברי במערכת הפוליטית יקחו על עצמם אחריות ויפתחו את הכול. לא יהיה יותר משחק של כמה הגבלות ובעצם שום דבר לא נסגר".

‏מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' חזי לוי: "גיל החולים קשה הופך לצעיר יותר. הצוותים בבתי החולים עייפים ונלחמים על מתן טיפול מיטבי. נכון להיום ישנם 1,800 חולי קורונה מאושפזים בביה"ח. 1,200 במצב קשה – מתוכם 320 מונשמים. בתי החולים הולכים ומתקשים לעמוד בעומס החולים".

פרויקטור הקורונה נחמן אש: "ראינו ירידה בתחלואה ובימים האחרונים זה נשאר קבוע. להערכתנו זה מבטא את ההשפעה של הווריאנט הבריטי. עד שלא רואים ירידה ברורה ומספר החולשים הקשה לא יורד – בלתי אפשרי לצאת מהסגר".

ראש שירותי בריאות הציבור, ד"ר שרון אלרעי פרייס: "גם אצלנו הווריאנט הבריטי מתפשט במהירות. הוא מדבק יותר ב-50% וכנראה גורם לעלייה בתחלואה הקשה ובתמותה – וזה מה שמדאיג אותנו ומביא לעומסים".

קודם לכן ביקר השר אדלשטיין במחלקת קורונה א' של המרכז הרפואי ואמר: "התרשמתי מאוד מהצוותים המסורים של ברזילי, שעובדים כבר כמעט שנה ללא הפסקה. מאוד רציתי לשוחח עם מנהל המחלקה, ד"ר בוריס גולצמן, אולם זה לא היה ניתן, כי באותו הזמן, כשהוא לבוש בחליפת מגן הוא היה בפנים, בגלל התדרדרות במצב של אחת החולות".


לאחר מסיבת העיתונאים סייר פרופ' נחמן אש, פרויקטור הקורונה של ישראל, במחלקות הקורונה של המרכז הרפואי, במיון, במרפאת חיסוני הקורונה, במרפאת ניסוי החיסון הישראלי, בחדרי הטראומה, במיון ילדים ובמחלקת ילדים, התרשם מאוד מהעשייה והודה לצוותי בית החולים.

את סיור צמרת הבריאות במרכז הרפואי ברזילי סיכם מנהל ברזילי, פרופ' יניב שרר, במלים: "חייבים אנו להעריך ולהוקיר את עבודתם ומסירותם של הרופאים, האחיות, צוותי המנהל והמשק ומקצועות הבריאות. הצוותים בברזילי עובדים סביב השעון תמיד, וביתר שאת ב-11 החודשים האחרונים. 3,000 מעובדי ברזילי, ובדומה להם עוד עשרות אלפים ברחבי ישראל, טיפלו באלפי חולים קשים. ישנם רופאים ואחיות שעזבו את מחלקת האם שלהם לפני כמעט כשנה, ומאז מטפלים רק בקורונה – במחלקות חדשות שנוצרו יש מאין – בעומס ניכר ובזרם חולים מתמיד. כולנו חייבים תודה והערכה להם – ללוחמי הרפואה של ברזילי. כעת נדרש לחזק את בתי החולים בישראל – לא חיזוק זמני וחד פעמי, אלא לאורך ימים, כזה שיאפשר למערכת הבריאות לתת מענה ראוי בכל חורף ולכל מגפה".

(צילום: דוד אביעוז, צילום רפואי, דוברות ברזילי)


תגובות לכתבה:

  1. אתי

    מר אדלשטיין צודק. או סגר במלוא מובן המילה כולל הכל. או לפתוח הכל. תחליטו. אולי הבזיון יסתיים.

    1. רפי לאופרט

      הנגיף לא נבהל מאולטימטומים. מי שיניח לו להשתולל, ישלם מחיר יקר. טימטום איננה תרופה למגיפה…

כתיבת תגובה: