גנץ הציג מתווה חדש לגיוס חרדים: "תוקם מנהלת חדשה שתמיין מועמדים חרדים לגיוס" | צפו

‏שר הביטחון בני גנץ אמר היום בהצהרה מיוחדת בקריה בתל-אביב, על רקע הדד ליין בבג"ץ על חוק הגיוס, כי יבקש להעביר בהחלטת ממשלה את מתווה השירות שעליו עבד בחודשים האחרונים במשרד הביטחון ביחד עם השר לנושאים חברתיים ואזרחיים במשרד מיכאל ביטון. יצויין כי בג"ץ אמר כי הוא מצפה שלא תתבקש עוד ארכה.

שר הביטחון גנץ: "החברה הישראלית משנה את פניה וצה"ל כבר הפך מצבא העם, לצבא חצי העם. המשרתים והקרביים הפכו ל"פרייארים".חוסנה של ישראל בסכנה.
עתיד ישראל- הכלכלי, האזרחי, והחברתי – מוטלים על הכף.
מה שאנחנו רואים בקורונה, הכאוס הזה, הוא רק הסיפתח.
לכן, עידכנתי את היועץ המשפטי לממשלה שביום ראשון הקרוב אין בכוונתי כשר הביטחון לבקש ארכה בעתירה על חוק הגיוס מבלי שיאושר מתווה השירות בממשלה. אני לא אאשר דחייה של הנושא החשוב הזה.
צריך להפסיק לדחות את הקץ- ולהציל את החברה הישראלית, את הכלכלה הישראלית ואת ביטחון ישראל."

עיקרי המתווה:
שנה א'- הקמת מנהלת שירות משותפת אזרחית וצבאית שתבצע את המיון הראשוני.
6-8 שנים- הגדלה של אלפי תקנים של השירות האזרחי מדי שנה עד הגעה ללמעלה מ-70% משרתים. בזמן זה כולם ישרתו שנתיים, ולצה"ל שקיצור השירות בו ידחה, ינתנו המשאבים בכדי לשמור על כשירותו המבצעית.
בסיום התקופה- יהיה שירות לכולם.

השר לנושאים אזרחיים וחברתיים במשרד הביטחון, מיכאל ביטון: ״אם אני מדמה את החברה הישראלית לדגל ישראל תפור מבד – הרי שהוא נפרם בשל המתחים והשסעים הפוליטיים והזהותיים. תפירת הפרימה הזאת תעשה רק באמצעות יצירת סיפור ישראלי משותף.
הנושאים שאנו מסכימים עליהם: הזכות לשרת ולהיות חלק מהחברה הישראלית, בדברים הכי בסיסיים: לשרת את הקהילה, את הבריאות, את החינוך, את הרווחה – אלה דברים שמוסכמים על ידי מאה אחוז מהחברה הישראלית.
אנו מציעים כאן את האפשרות לאחד את עם ישראל בשירות משותף בצה״ל, בקהילה ובחברה.״

עפר שלח, יו״ר מפלגת ׳תנופה׳: ״מתווה הגיוס״ של גנץ הוא העתק דהוי של מה שהצגתי כבר לפני חמש שנים, עם חור אחד ענק: ״שירות קהילתי״ שהוא פתח לרמאות ונתונים שקריים. אבל יותר חשוב: בחיאת בני, תשעה חודשים אתה שר ביטחון ועכשיו אתה בא? הרי ברור שחיכית עד שיהיו בחירות ויהיה ברור ששום דבר לא יקרה.

יש עתיד אמרו בתגובה: "בני גנץ מצא עוד דרך להכנע לחרדים. ניסיון הפיוס של גנץ עם המפלגות החרדיות על חשבון שוויון בנטל השירות הוא עוד דוגמא לפשיטת הרגל של כחול לבן. עצוב ששר ביטחון בישראל מרים דגל לבן של כניעה בגלל שיקולים פוליטיים ומאפשר בפועל לציבור שלם לא לשרת בצבא או בשירות אזרחי. זה לא ישר בני, זה תחמני."יו"ר 'דגל התורה' ח"כ משה גפני: "בני גנץ שקרן פתולוגי. הוא חתום על הסכם מפורש בו התחייב להעביר את חוק הגיוס, ובמקום לעמוד במילתו, הוא מביא כל מיני תכניות הזויות כדי לנסות לקושש עוד כמה קולות בשביל לעבור את אחוז החסימה. שקרן פתולוגי."


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: