נתניהו בשדרות: "המוטציה הבריטית משתוללת, אביא מחר הצעה להאריך את הסגר בממשלה"

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הבריאות יולי (יואל) אדלשטיין ביקרו היום (רביעי) במרכז החיסונים בשדרות.

ראש הממשלה נתניהו: ״ביום השואה הבינלאומי אני מבקש להדגיש שהמדיניות שאני מוביל ברורה: אנחנו לא נאפשר לאיראן להתחמש בנשק גרעיני. אני אומר את זה לאויבים וידידים כאחד, זאת המשימה העליונה שלנו, לשמור על החיים כאן, לשמור על החיים של המדינה שלנו.

אנו מגנים על עצמנו בפני המוטציה. המוטציה הבריטית משתוללת בעולם והיא גם נכנסה לישראל. אנחנו הצלחנו לבלום אותה, אנחנו צריכים להוריד אותה ולהבטיח שלא יכנסו מוטציות חדשות שאנחנו אפילו לא מכירים.לשם כך קבענו שני דברים: אחד – סגר. אני אכנס מחר את הממשלה ואני אעביר את הצעת משרד הבריאות לממשלה להארכת הסגר, נחליט לפי רמת התחלואה כמה זמן.

הדבר השני – אנחנו נאריך את איטום הגבולות שלנו. אנחנו הראשונים בעולם לסגור את הגבולות ולא לאפשר לשום טיסות מסחריות להיכנס למדינת ישראל. אני אוסיף לכך עכשיו את ניתוק הגישות היבשתיות כולל כבישי הירדן.

הבאנו תכנית כלכלית לעזור גם לעסקים וגם לאזרחים, אני מצפה מכולם לשים את הפוליטיקה בצד ולהתגייס כאיש אחד, גם לצעדים הבריאותיים שאנחנו צריכים לעשות וגם לצעדים הכלכליים״.

שר הבריאות אדלשטיין: "אנחנו שמחים לראות גם כאן את התקדמות מבצע החיסונים. ישראל מובילה בחיסון האוכלוסיה. יותר ויותר אנשים מקבלים גם את החיסון השני, ויש ומאות אלפי אזרחים מחוסנים באופן מלא.

זו הזדמנות לומר למפיצי הפייק ניוז שאין, לא היו, ובעזרת ה' גם לא יהיו מאות חולים קשים לאחר החיסון השני. אני קורא לאזרחי ישראל לבוא להתחסן. יש היענות מדהימה של האוכלוסיה. ראינו כאן גם היענות יפה של בני 17 ו 18 שמתחסנים.

לאחר שאמרנו זאת צריך לזכור גם את נתוני התחלואה. ביקשתי מרה"מ לכנס את הממשלה כדי לדבר על הארכת הסגר. אנחנו לא יכלים להפקיר את הצוותים הרפואיים שלנו בבתי החולים עם כמעט 1,200 חולים קשים וכ 300 מונשמים וחולים במצב קריטי. לצאת במצב הזה מהסגר זאת הפקרות ממש. אנחנו צריכים להמשיך בצעדי הריסון כדי לאפשר את הירידה בתחלואה.

יש חדשות טובות – מקדם ההדבקה יורד. כעת צריך מאמץ משותף להפסיק עם הפופוליזם והדמגוגיה ולהמשיך להיאבק במחלה בשני המסלולים: החיסון והריסון".

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: