העימותים בין המשטרה לחרדים: אוטובוס הוצת בבני ברק – הנהג הותקף ונפצע | צפו

אוטובוס הוצת הלילה על ידי נערי שוליים ברחוב השומר בעיר בני ברק וניזוק באופן קשה. תושבי הבניינים הסמוכים נקראו לצאת מביתם מחשש לפיצוץ ופגיעה בכבלי החשמל.

קודם לכן, נהג האוטובוס בן ה-41 פונה לבית החולים במצב קל עם חבלות לאחר שהותקף באלימות ושימשת האוטובוס שלו נופצה.

הבוקר, חברת אפיקים תעשה הערכת מצב ותשקול, יחד עם משרד התחבורה, להפסיק את שירותי התחבורה הציבורית בבני ברק.

כתב חדשות כל העולם שהיה בזירה, סיפר כי לא הייתה נוכחות משטרתית במקום וגם צוות של כיבוי והצלה שהוזעק לזירה המתין קרוב לשעה לליווי המשטרה כדי להתחיל בפעולת כיבוי השריפה. שוטרי יס"מ שהגיעו לזירה השליכו רימוני הלם לעבר המפגינים בניסיון לפזרם.

מדובר מד"א נמסר על התקיפה של נהג האוטובוס, כי בשעה 23:58 התקבל דיווח על ארוע אלימות ברחוב אהרונוביץ פינת רבי עקיבא בבני ברק. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ופינו לבי"ח שיבא בתל השומר, נהג אוטובוס בן 41 במצב קל עם חבלות, לאחר שהותקף.

צילום: חדשות כל העולם.

מדוברות המשטרה נמסר כי "המשטרה עצרה הלילה בבני ברק 4 חשודים במהלך טיפול בהפרות סדר קשות בעיר, בהן פורעי חוק רגמו אוטובוסים ואת רכבו של ראש העיר, הציתו אוטובוס בלב שכונת מגורים ואף ניסו לפרוץ אל תחנת כיבוי האש בעיר, תוך חסימת יציאתן של הכבאיות אל מוקדי האש.

המשטרה נאלצה להתמודד אמש עם הפרות סדר קשות בעיר בני ברק, במסגרתן פורעי חוק תקפו אזרחים והסבו נזק רב לרכוש, לרבות הצתת אוטובוס תוך ניסיון פגיעה בכוחות החירום וההצלה וסיכון הציבור שומר החוק כולו.

בתוך כך, כוחות משטרה של תחנת בני ברק בתגבור כוחות משטרה נוספים שהוזעקו מכל רחבי המחוז, נערכו מבצעית לטיפול בצבר האירועים החמור, כאשר בפעילות ממוקדת פזרו את ההתקהלות האסורה מרחובות העיר, בדגש על ההתגודדות האלימה מול תחנת כיבוי האש.

כאמור, כוחות משטרה סייעו לכוחות כב"ה להגיע בבטחה אל מוקדי האש ובמהלך הפעילות עצרה המשטרה לחקירה 4 חשודים שסיכנו עפ"י החשד את חייהם של התושבים ואת רכושם.

מדובר בעבירות חמורות וקשות ולפיכך בכוונת המשטרה לבקש היום את הארכת מעצרם של ארבעת החשודים בבימ"ש השלום ת"א, בהתאם לממצאי החקירה .

במשטרה מדגישים כי נפעל לאיתור ומיצוי מלוא חומרת הדין עם פורעי החוק אשר במעשיהם מסכנים חפים מפשע."

אייל ציפורי, נהג חברת אפיקים וחבר בארגון נהגי האוטובוסים מבית ההסתדרות הלאומית שהותקף בלילה: "כרגע אני לא חוזר בכלל לנהוג. אני רוצה לנוח. עברתי טראומה לא קלה ואין לי חשק לשרת את הנוסעים בבני ברק. זה פיגוע לכל דבר. כמו פיגוע לאומני. הייתי בהלם מוחלט. לא יודע למה זה קורה בתוך העם שלנו."

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: