תגובות

תיעוד: ‏מתקהלים בבני ברק רגמו באבנים ניידת משטרה – שוטרת נפצעה קל

הערב במהלך פעילות של בקרי רישוי בעיר בני ברק החלה התקהלות בלתי חוקית במהלכה הבחינו המתקהלים ברכב ובו שוטרים שהיו בתפקיד, השליכו אבנים לעבר הרכב, ניפצו שמשות וניקרו צמיגים.

המתקהלים אף ניסו לפתוח את דלתות הניידת, בעוד שוטרים שישבו ברכב נאלצו להזעיק עזרה וחילוץ!


בעקבות האירוע שוטרת נפגעה באורח קל.

על פי עדויות מהמקום עולה כי בלשים עצרו ברחוב שלמה המלך, בחור מישיבת באבוב שהיה עם מסיכה רק על הפה, ברח לתוך ישיבת ויזניץ, השוטרים פרצו את הדלת, תפסו בחור שלא קשור לאירוע והכניסו לו אגרוף לפנים.

"המשטרה לא תשלים עם הפרות סדר בוטות ופגיעה בסדר הציבורי, תוך סיכון ממשי לשוטרים ותפעל למיצוי הדין עם העבריינים", ציינו במשטרה.

קרדיט צילום: דוברות המשטרה.

מחסידות ויז’ניץ נמסר: "האירוע הערב בבני ברק אינו קשור לחסידות ויז’ניץ בשום צורה. כלי התקשורת נדרשים לדייק ולא לקשר בטעות שום מעשה אלימות לחסידות ויז’ניץ, המתנגדת נחרצות לדרך פסולה זו."


מעיריית בני ברק נמסר: "העירייה מגנה בכל תוקף את התקרית האלימה הערב כנגד שוטרי משטרת ישראל. אנו במצב של פיקוח נפש וחובת כולנו לפעול ולעשות הכל למנוע את המשך התחלואה והסכנה הקיומית בעקבותיה. מעשים אלו אינם דרכה של העיר, אינם משקפים את הלכי הרוח של רבני העיר ומאות אלפי תושביה. זהו מקרה חמור של קבוצת נערים החייבת לתת את הדין על כך. לא ניתן לאירוע החריג הזה להכתים יחסים של כבוד ושיתוף פעולה עם המשטרה וכוחות הביטחון בחודשים האחרונים."

השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה: ‏״האלימות הפרועה שראינו הערב בבני ברק היא פשע נבזי וחילול השם בידי נבלים ברשות התורה! ‏היא לא תעבור בשקט. התגובה בוא תבוא, ומהר. ‏מגבה ומחזק את השוטרות השוטרים הנושאים על גבם את המשימה הקשה וכפויית הטובה של המאבק בהתפשטות נגיף הקורונה, אכיפת החוק והסדר, והמלחמה בטרור ובפשיעה״.

יו"ר ש"ס שר הפנים אריה דרעי: "האלימות הקשה הערב בבני ברק של מספר פורעים נגד שוטרים שהגיעו במסגרת תפקידם לאכוף את הסגר- חמורה ומקוממת. צריך לעצור את הפורעים ולפעול נגדם בכל חומרת הדין. חייבים לשמור על ההנחיות ולהציל חיים. זה בנפשנו!"

ח״כ משה ארבל (ש"ס) אמר בתגובה: ״אני מביע זעזוע ושאט נפש מאספסוף מופרע הלבוש כחרדיים שפגעו פיזית בשוטרי משטרת ישראל. אין לברבריות מהסוג הזה מקום במחנינו ובחברה חפצת חיים. אני מצפה מרשויות האכיפה למצות את הדין עם פורעים אלו. הם אינם חרדים״.

יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן אמר בתגובה: "הלינץ' הערב בבני ברק הוא חציית כל הקווים האדומים. לא מדובר בסתם התפרעות אלא מדובר בטרור מן הסוג החדש והטיפול חייב להיות בהתאם. יש לסגור את העיר לנכנסים ויוצאים עד שכל פראי האדם שהיו שותפים לו יתפסו ויענשו בחומרה. לא נקבל מצב של מדינה בתוך מדינה."

מארגון בצלמו נמסר: "ההתפרעות בבני ברק איננה של חרדים – מדובר בהתפרעות של עבריינים בלבוש חרדי .. כארגון אשר מגן על זכויות חרדים תמיד, אנחנו קוראים לשב"כ ולמשטרה לברר מי הם הפורעים ולהשליכם לכלא לתקופות ממושכות. רק כך יינצל הציבור החרדי מאותם אנרכיסטים שפוגעים קשות בכלל הציבור בישראל בכוחות הביטחון ובציבור החרדי. מעצרם של פורעים אלו הינו דאגה לזכויות אדם של הציבור החרדי ואזרחי ישראל.."


תגובות לכתבה:

 1. אבא של מוטי

  הבלשים היו באזרחי
  לא הציגו תעודת שוטר
  נכנסו לישיבה ללא רשות במרדף אחרי מישהו
  וכאן החלה קטטה
  כל השאר ניפוח בן ניפוח, שהביא לקטסטרופה שהיתה

 2. אביטל

  כמות החרדים ברחוב ובישיבה מעידה על הפרת הסגר.

כתיבת תגובה: