תגובות

אכיפת הנחיות הקורונה: כוחות משטרה ומכת"זית פינו תלמוד תורה בירושלים – 17 נעצרו | צפו

אכיפת הנחיות הקורונה: כוחות גדולים של משטרה פשטו הבוקר על תלמוד תורה סאטמר בשכונת עזרת תורה בירושלים.

כדי למנוע מהומות מחוץ לישיבה או התקהלויות שיקשו על פינוי התלמידים, באורח חריג הוזעקה למקום מכת"זית, שהרחיקה את כל מי שהתקרב למקום.


בתוך המבנה, שהו גם אברכים שלמדו תורה. האברכים ששהו במקום, נעצרו – תוך הפעלת כוח רב.

במקום התחוללו מהומות, אבנים וחפצים נזרקו על כוחות המשטרה. לאחר דקות ארוכות של עימותים, ולאחר שהתלמידים עזבו לבד את המקום, המשטרה עזבה את המקום ביחד עם 17 עצורים.

במהלך המהומות, נופצה שמשה של ניידת משטרה, ככל הנראה מזריקת אבן.

כזכור, מוקדם יותר הבוקר, אבן הושלכו לעבר ניידת ושוטר נפצע בראשו.

באירוע אחר נוסף, כוחות המשטרה פשטו על בית כנסת ברחוב דרכי איש שבביתר עילית וחילקה דוחות למתפללים שהתקהלו במקום, שרבים מהם לא עטו מסכות.


מדוברות המדטרה נמסר: "שוטרים שהוזעקו הבוקר בעקבות דיווח אודות מוסד חינוכי הפועל בניגוד לתקנות, הותקפו באבנים שהושלכו לעבר ניידת המשטרה. אחת האבנים ניפצה את חלון הנוסע ופגעה בראשו של השוטר שישב במושב וכתוצאה מכך פונה השוטר לטיפול רפואי בביה"ח.

בהמשך לכך, נכנסו כוחות משטרה רבים אל השכונה להמשך פעילות אכיפת תקנות הקורונה ואיסור פתיחת מוסדות חינוך לסוגיהם ובמקום החלו הפרות סדר בהן מאות החלו מתקהלים ומפרים את הסדר, מיידים אבנים וגורמים נזק לניידת משטרה נוספת, ומתעמתים עם הכוחות שנאלצו להפעיל אמצעים להשלטת הסדר.

במהלך פעילותם במקום עצרו כוחות המשטרה 17 חשודים בגין הפרת הסדר וסירוב להזדהות בפני שוטר, והם הועברו לחקירה. כמו כן, נרשמו עשרות דו"חות בגין הפרת התקנות."

בעקבות תמונות האכיפה והעימותים עם השוטרים כעת בירושלים, כתבה ח"כ תהלה פרידמן בטוויטר: "‏זאת לא טעות. זאת מדיניות. מדיניות שצריך לשנות. במקום רעש ומכת"זיות צריך לשלול תיקצוב. גם מוסדות "פטור" מקבלים תיקצוב עירוני ומבנה. אנחנו מנסים כבר תקופה ארוכה להעביר חקיקה בנושא. זו נחסמת על ידי הליכוד פעם אחרי פעם. לא צריך פירוטיכניקה וקולות של אכיפה. לשלול תקציב. קל."

קרדיט צילומים: אליסף כהן, חדשות כל העולם.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: