ראש מועצת שומרון מסרב להפסיק את שביתת הרעב לאחר שהתמוטט

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן פונה בשעות הצהריים לבית החולים לאחר שהתמוטט באוהל המחאה של ההתיישבות הצעירה לאחר שבוע ששבת רעב בדרישה להסדרת ההתיישבות הצעירה וחיבור מים וחשמל לישובים הצעירים. דגן פונה לבית החולים שערי צדק קיבל עירוי נוזלים ועבר סדרת בדיקות מקיפה: א.ק.ג, אקו לב, סוכרת ובדיקות נוספות.

שר הבריאות יולי אדלשטיין פנה לראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן וביקש ממנו להפסיק לשבות רעב. שר הבריאות אדלשטין אמר לדגן: "אני מבקש שתתחיל לאט לאט לאכול, המאבק צודק ועשית אותו, אבל אתה צריך להיות בריא עכשיו".

ראש מועצת שומרון יוסי דגן השיב לשר אדלשטין כי לא יספיק את שביתת הרעב: "אני מאוד מעריך שהתקשרת זה מאוד מחמם את הלב, אני לא אוכל, שום דבר עד שהתושבים שלי לא יהיה להם אופק להתחבר לחשמל ומים. יש לי אלפי ילדים אצלי במועצה שלא מחוברים לחשמל שלא מחוברים למים, אין להם מרכיבי בטחון, לא יכול להיות שהילדים שלנו בשומרון יהיו בני ערובה של וויכוחים בין פוליטיקאים בממשלה, אני ממש מודה לך שהתקשרת. אני לא יכול לאכול בשקט כשהחשמל נופל אצלנו כולל לילדים חולים, שצריכים להיות מחוברים למכשירים שמחזיקים אותם בחיים. לצערי אני לא יכול להפסיק את שביתת הרעב ואני אמשיך, ואני מצפה שהתושבים שלי יפסיקו להיות סוג ת' במדינה שלהם" .

דגן ביקש מאדלשטיין לשוחח עם ראש הממשלה ועם שר הבטחון ולבקש מהם לאפשר אישור הסדרת הישובים היום בישיבת הממשלה. לדבריו: "הם אנשים טובים שניהם, אני מבקש את הילדים ביהודה ושומרון שיוציאו מחוץ לוויכוח. שניהם אנשים הגונים. מינימום של הגינות לתושבים שלי".

השר אדלשטין הבטיח ליוסי דגן כי ישוחח עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ועם שר הבטחון בני גנץ ויפעל מולם לאשר את הסדרת ההתיישבות הצעירה ואישור חיבור הישובים הצעירים לתשתיות חשמל ומין ומרכיבי בטחון.

ראש מועצה אזורית גוש עציון שלמה נאמן הגיע לבקר את ראש מועצת שומרון בבית החולים ואמר: "אנחנו מחזקים אותך. יחד נלחם להביא צדק לתושבים שלנו".

גם שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, ח״כ תא״ל מיל׳ מירי רגב שוחחה בדקות האחרונות עם ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן וביקשה ממנו לסיים את שביתת הרעב ולאכול כדי למנוע נזק בריאותי. השרה רגב הצהירה כי נושא התיישבות הצעירה יקודם על ידי הליכוד עד להסדרה מלאה. ״מעריכה את מסירותך למען התושבים, יחד נמשיך לפעול למען ההתיישבות״, אמרה השרה רגב ליוסי דגן.

קרדיט: רועי חדי.

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: