שיבא: זינוק בנוגדנים לקורונה ל-98% ממקבלי המנה השניה

תוצאות מעודדות ומפתיעות בסקר הסרולוגיה שערך המרכז הרפואי "שיבא" כשבוע לאחר מתן המנה השנייה של החיסון:

מתוך 102 בדיקות שנותחו עולה כי חלה קפיצה של פי 6 עד פי 20 ואף יותר ברמת הנוגדנים של המתחסנים. רמות נוגדנים אלה גבוהות יותר מרמות הנוגדנים שנמצאו בקרב חולים קשים בקורונה שהחלימו.

עוד עולה מהסקר כי שני עובדים בלבד פיתחו רמות נוגדנים נמוכות, העומדות על 1 עד 4. פרופ' גילי רגב-יוחאי, מנהלת היחידה למניעה ובקרת זיהומים במרכז הרפואי שיבא ועורכת הסקר, מסבירה כי מדובר בעובדים עם מערכת חיסון מדוכאת.

במסגרת מבצע החיסון במרכז הרפואי שיבא, חוסנו 7,106 עובדים במנה ראשונה ו-4,484 במנה שנייה (נכון ל-18.1.21).

לדברי פרופ' רגב-יוחאי, "תוצאות הסקר תואמות לניסוי של חברת פייזר ואף מעבר למצופה. אני צופה כי גם תוצאות הסקר של שאר העובדים המשתתפים בו יהיו דומות. יש בהחלט סיבה לאופטימיות".


תגובות לכתבה:

  1. שרי

    האינדיקציה לתוצאה טובה היא בדיקה שתערכו לכל אותם מתחסנים בעוד חצי שנה ויותר. כי כל בר דעת ידע שהחיסון השני יקפיץ את הנוגדנים לא צריך להיות ממוחה בשביל להבין זאת. תפסיקו לסנגר על המערכת והגיע הזמן שתגידו לציבור את האמת … תציגו נתונים כמה אנשים מתוך אלו שחולים הם אלו שקיבלו חיסום ראשון ושני … כמה מתוכם נפטרו, כיצד יכול להיות שכמעט 70% מהאוכלוסיה מעל גיל שישים חוסמה אם נשטרו לכם כל כך הרבה חיסונים ולכן הורדתם את גיל ועוד דברים שאתם מסתירים מהציבור.

  2. Александо

    Вмешиваться в иммунную систему с помощью вакцины не прошедшей клинических испытаний, есть самое настоящее уголовное преступление. Клинические испытания длятся как минимум 4 года, но не два месяца.

כתיבת תגובה: