תגובות

שני בתי כנסת נפרצו הלילה בפתח תקווה: ספרי התורה חוללו והושלכו על הארץ

שני בתי כנסת נפרצו הלילה בפתח תקווה, אך הפורצים לא בחלו בשום דבר וחיללו את בתי הכנסת, תוך שהם מבזים את ספרי התורה ומשליכים אותם לארץ.

בתי הכנסת שנפרצו הם סמוכים האחד לשני – בית הכנסת "אהבת דניאל" ובית הכנסת "חן הצפון", ברחוב שלומציון המלכה, הסמוך לצומת סגולה בעיר.


הפורצים, גנבו כלי כסף וכסף מזומן מקופות הצדקה שהיו במקום, אך בנוסף, כאמור, חיללו את ספרי הקודש.

סגן יו"ר הכנסת ח"כ אליהו ברוכי מ'דגל התורה' שוחח עם מפקד מחוז מרכז ניצב עמי אשד על הפירצה החמורה וחילול הקודש. ממ"ז מרכז אמר כי יעשה הכל לתפוס את הפורעים ולמצות את הדין עמם. ח"כ ברוכי הודה לו על שיתוף הפעולה ועמידתו למען כלל הציבור בפרט בימים אלו בהם ישנם אתגרים רבים העומדים על הפרק.

ראש העיר רמי גרינברג, שהפיץ את התמונות מבית הכנסת, הביע מחאה וזעזוע מהמראות הקשים והבטיח כי הדבר לא יעבור לסדר היום: "לצערי, נחשפנו הלילה למראות קשים לאחר שנפרצו שני בתי כנסת בעיר, אהבת דניאל וחן הצפון. כפי שניתן לראות בתמונה המצורפת, הפורצים לא הגיעו לסיפוק מלקיחת הממון אלא גם ביזו סיפרי תורה. מעשה כזה לא יכול לעבור לסדר היום, ועל כן גורמי הביטחון בעיריית פתח תקוה יחד עם המשטרה, יעשו כל שניתן כדי להביא את הפורצים הנאלחים לדין."

מדוברות המשטרה נמסר כי "משטרת ישראל פתחה בחקירה בגין חשד להתפרצות לשני בתי כנסת, הלילה, סמוך לצומת סגולה בפ"ת. מהמקום נגנבו כלי כסף וכסף מזומן מהקופות במקום."

ראובן יוסופוב, ראש המועצה הדתית פ"ת אמר בתגובה: "כל הקווים האדומים נחצו. הלילה נפרצו 2 בתי כנסת בעיר, נחשפנו למראות מזעזעים, כואב שזה קורה כאן בארץ ישראל. כולי תקווה שגורמי האכיפה ישימו ידם על מחללי בתי הכנסת. ראש העיר רמי גרינברג והמועצה הדתית בראשותי, תדאג כבר היום לסייע ככל שניתן בשיקום וסיוע לקהילות ולגבאים ככל שניתן."


ח״כ ארבל (ש"ס), תושב העיר, אמר בתגובה: ״המראות הקשים משכונת חן הצפון בפתח תקוה מזכירים ימים אפלים בהיסטוריה. אני סמוך ובטוח כי רשויות אכיפת החוק יעשו הכל בכדי לשים את ידם על הפורעים הארורים שביזו את כבוד התורה״.

הארגון העולמי של בתי הכנסת הביע זעזוע עמוק על החילול והביזוי שנעשה הלילה בשני בתי כנסת בפתח תקווה: "בימים בהם בתי הכנסת סגורים ומסוגרים עקב המגיפה האיומה – החליט מאן דהו לחלל את הקודש במקום בו מתכנסים ישראל לשפוך שיחם לפני בורא עולם. בימים בהם אנו כמהים ומייחלים כבר לרגע בו נוכל לחזור ולשוב אל בתי הכנסת – דווקא במדינת היהודים חוללו ספרי התורה במקום הקדוש והמיוחד עבור כל יהודי ויהודי. אנו קוראים למשטרת ישראל להתייחס לאירוע זה בחומרה ולפעול באופן מיידי לאיתור הפורץ על מנת להעביר מסר ברור כי על פגיעה מסוג לא ניתן לעבור לסדר היום והדין ימוצה באופן מלא עם הפוגעים."


תגובות לכתבה:

  1. ווג'די

    מי שעושה דברים מגעילים כאלה רק נרקומנים רעבים לסם וללחם . צריך ללחוץ על נתניהו שישחרר כספים ומענקים דחוף …

כתיבת תגובה: