נתניהו וחיים ביבס נפגשו היום עם למעלה מ-20 ראשי רשויות ערביות

ראש הממשלה נתניהו נפגש היום יחד עם יו״ר מרכז השלטון המקומי, חיים ביבס עם למעלה מ-20 ראשי רשויות ערביות. הפגישה התקיימה ברוח טובה ועסקה בתכנית למיגור הפשיעה והאלימות בחברה הערבית לצד סיוע כלכלי.

ראש הממשלה נתניהו: ״המשימה שלנו היא למגר את הפשיעה והאלימות בחברה הערבית. זה חלק מהביטחון הלאומי שלנו ואני מתייחס לנושא הזה כצורך לאומי. אנחנו בימים הקרובים נציג תוכנית ענק למלחמה בפשיעה ובאלימות במגזר הערבי, עם הרבה מאוד משאבים. אנחנו מבינים שזהו צורך לאומי. אני מחוייב לזה, ואתם שותפים איתי וכל שרי הממשלה. כל הציבור בישראל תומך בזה. אני נחוש להשיג את המטרה יחד איתכם, הרבה יותר מהר ממה שאתה חושבים. ארגוני הפשע והפושעים – ראו הוזהרתם!״כמו כן התייחס רה״מ לנושא החיסונים ואמר: ״החיסונים שהבאתי והבאנו הם לכל אזרחי ישראל – ליהודים וערבים, לכולם. יש פיגור בחיסון בחברה הערבית. אני יודע שיש דעות קדומות ואנו מפזרים אותן יחד איתכם. אני מבקש מכם לפנות לתושבים שלכם ולקרוא להם ללכת ולהתחסן. זה להציל חיים. קראו לתושבים שלכם לבוא ולהתחסן, זה החוסן הלאומי של כולנו.״

ראשי הרשויות שהשתתפו בפגישה:
1. אום אל פחם – מחמיד סמיר
2. באקה אל גרביה- דקה ראאד
3. ביר אלמכסור- חאלד חג'יראת
4. בסמת טבעון- זבידאת ראאד
5. דיר אל אסד- אחמד דבאח
6. זמר- תמים חזראאלה
7. יפיע- חלילה מאהר
8. כעביה טבאש- ראפע חג'אג'רה
9. לקיה- אחמד אלאסד
10. נצרת- סאלם עלי
11. עיילבון- סמיר אבו זייד
12. עילוט- איברהים אבו ראס
13. ערערה- מודר יונס
14. ערערה בנגב- נאיף אבו עראר
15. פורדיס- אימן מרעי
16. ריינה- ג'מיל בסול
17. שעב- מחמוד בוקעי
18. תל שבע- עומר אבו רקייק
19. בוסתן אל מרג'- עבד אל כרים זועבי
20. אל- בטוף- עאהד רחאל
21. נווה מדבר- איברהים הוואשלה

מעמותת יוזמות אברהם נמסר: "מיגור האלימות לא יבוא מאירועי יח"צ, אלא מתקציבים ומעשים בשטח. פגישת נתניהו עם נציגות ועד ראשי הרשויות היא חשובה ביותר, אבל אחרי שנה שבה נרצחו כמאה אזרחים ערבים, זה בגדר מעט מדי, מאוחר מדי. הדרישה שלנו היא פשוטה: להפסיק עם הדיבורים ולמצוא פתרונות שניתן ליישם באופן מיידי. הציבור הערבי שבע מהבטחות, את ההבטחה לתוכנית 'תוך שבועיים' שמענו כבר בנובמבר. היה ראוי שעל בסיס העבודה המקיפה שנעשתה בריכוז הצוות במשרד רה"מ במשך למעלה משנה, תתקבל תוכנית מערכתית והוליסטית, שנותנת מענה גם להיבטים של שיטור ופשיעה וגם לגורמי העומק של התופעה, באופן מיידי. בדיוק כמו שממשלת ישראל הצליחה להביא מיליוני חיסונים כדי להגן עלינו, היא יכולה למצוא תקציב למיגור האלימות, וכל דבר אחר הוא בגדר מחדל."


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: