תגובות

‏שר החינוך הנחה לאסור את כניסתם לבתי ספר של ארגוני שמאל קיצוני שנגד הציונות וחיילי צה"ל

שר החינוך יואב גלנט הנחה היום (א') את מנכ"ל משרדו ומנהלי המחוזות לאסור על כניסתם לבתי הספר של ארגונים הפועלים בסתירה למטרות החינוך הממלכתי, ובכלל זה כינויה של מדינת ישראל בכינויי גנאי שקריים או אמירות נגד היותה של ישראל מדינה יהודית, ציונית ודמוקרטית או פעולה כנגד חינוך לשירות משמעותי בצה"ל או פעולות המיועדות לפגוע או לבזות את חיילי צה"ל בעת או לאחר שירותם.

שר החינוך יואב גלנט: "משרד החינוך תחת הנהגתי חרט על דגלו את קידומם של ערכים ציוניים, יהודיים ודמוקרטיים, והוא פועל בהתאם; בין היתר כדי לעודד את בוגרי מערכת החינוך לגיוס משמעותי לצה״ל המהווה את כלי המגן של ישראל ותנאי מרכזי לקיומה.
לא נאפשר לארגונים המכנים את מדינת ישראל "מדינת אפרטהייד" להרצות בפני תלמידים העומדים בפני גיוס לצה"ל. הנחיתי את מנכ"ל המשרד ומנהלי המחוזות והאגפים לאסור על כניסתם של ארגונים אלו למערכת החינוך".


המכתב שהופץ למנכ"ל המשרד ולמנהלי המחוזות.

שי גליק מנכ"ל בצלמו שהוביל את המאבק נמסר: אני מברך את השר יואב גלנט. מדובר במשילות של השר ועליה יש לברך. החוק שהיה קיים שנתיים בתור אות מתה קם לתחיה. אני מודה לשר ולצוות המשרד שהתעשת ופעל. לא ייתכן שארגון שקורא לסרבנות גיוס . ארגון שקורא לחרם על ישראל יקבל במה בבתי ספר. נמשיך לפעול שכל החוקים כמו חוק זה וחוק הנכבא ייאכפו.

תנועת "אם תרצו" אמרו בתגובה: "מדובר בהחלטה נכונה ומתבקשת. לא ברור מדוע שקלו בכלל להציג בפני תלמידים ארגון קיצוני כמו בצלם המתפרנס מהפצת שקרים ודה לגיטימציה נגד ישראל ומעודד לחץ בינלאומי נגדה. יש לאסור הכנסת ארגון בזוי זה למערכת החינוך. הפצת שקרים אינה ביקורת לגיטימית ואין לחנך תלמידים לאורה של התנהגות פסולה שכזו. זהו ניצחון השכל הישר".

(צילום: עודד קרני, לע"מ)


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: