‏יותר משני מיליון מתים מקורונה בעולם – אבו מאזן הכריז על בחירות | כותרות השבת

אוניברסיטת ג'ון הופקינס, שעוקבת אחר התפשטות הנגיף בעולם, דיווחה כי יותר משני מיליון בני אדם מתו מקורונה ברחבי העולם. במקביל, חברת התרופות פייזר בישרה כי היא מצמצמת באופן זמני את משלוחי החיסונים לאירופה, למרות שהרחיבה את הייצור משמעותית.

בית החולים בילינסון יילד אישה בהריון בשנות ה-30 לחייה אשר הצוות הרפואי נאבק על חייה לאחר שנדבקה בנגיף הקורונה. התינוק נולד במצב של פג וכעת הוא במצב יציב ומונשם. לאם נשקפת עדיין סכנת חיים ומצבה מוסיף להיות קשה, והיא אינה יציבה.

שמונה בני אדם נעצרו בחשד להפרות סדר בקטטה ההמונית בכפר מנדא, ויובאו לחקירה במשטרת משגב. בין היתר, המשתתפים ירו זיקוקים, יידו אבנים והשליכו בקבוקי תבערה לעבר שוטרים.

רוכב אופניים בן 54 נפצע באורח קשה בהתנגשות עם רוכב אופניים אחר סמוך לצומת כלניות שבמועצה אזורית מנשה.

הברון בנג'מין דה רוטשילד בן ה-57 הלך לעולמו לאחר שלקה בליבו.

ועד ראשי הרשויות הערביות בישראל החליט לשלוח נציגות מצומצמת לפגישה שצפויה להתקיים מחר עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. זאת, בתום דיון סוער שקיים הוועד סביב סוגיית המפגש עם נתניהו, שבמהלכו ראשי רשויות תקפו את עצם המפגש וקראו להחרים אותו ואחרים הפעילו לחץ להתייצב.

יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן פרסם צו נשיאותי בו הודיע על קיום בחירות לפרלמנט ברשות ב-22 במאי, וכן על בחירות לנשיאות הרשות ב-31 ביולי. הבחירות האחרונות לפרלמנט הפלסטיני התקיימו ב-2006, בהן חמאס זכה לרוב. הבחירות האחרונות לנשיאות התקיימו ב-2005 ואבו מאזן ניצח בהן ברוב גדול.

בעקבות הביקורת הרבה, ווטסאפ הודיעה כי תדחה את התאריך בו המשתמשים יידרשו לאשר את תנאי השימוש המעודכנים. הם הוסיפו כי לא ימחקו או ישעו משתמשים, והבהירו כי השינוי במדיניות לא ירחיב את יכולת השיתוף של האפליקציה עם פייסבוק, שבבעלותה היא נמצאת.

רעידת אדמה בעוצמה של 6.4 הורגשה ברוסיה. הרעידה אירעה בעומק של 585 ק"מ מקו החוף.

צרפת בריטניה וגרמניה קראו לאיראן להפסיק את ייצור האורניום המתכתי. המעצמות האירופאיות טענו כי זו הפרה של הסכם הגרעין שנחתם ב-2015 וכי אין לחומר שימוש אזרחי, אלא צבאי בלבד.

ועדת הבחירות של אוגנדה הכריזה היום על השליט הוותיק יוורי מוסווני כמנצח בבחירות לנשיאות. בכך, גבר מוסווני על כוכב הפופ בובי וויין, והוא ימשיך את 35 שנות שלטונו.

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: