‏מנדלבליט לאוחנה: "פעלת בחוסר סמכות – על שב"ס לחסן את האסירים ללא דיחוי"

היועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט, פנה במכתב אל השר לביטחון פנים, מר אמיר אוחנה, בו הוא קובע כי הנחיית השר למנוע בשלב זה חיסוני קורונה לעצורים ואסירים במתקני שב"ס, הנמנים עם קבוצת הסיכון כהגדרתה ע"י משרד הבריאות, אשר אינה מקובלת על המשרד הממשלתי האמון על קביעת סדרי העדיפויות במתן החיסונים, ניתנה בחוסר סמכות ונגועה באי-חוקיות בולטת.

היועמ"ש קובע כי על שב"ס לחסן את אוכלוסיית האסירים ללא דיחוי, בהתאם לסדרי העדיפויות שנקבעו ע"י גורמי הבריאות המוסמכים.כמו כן, מודיע היועמ"ש לשר כי באשר לעתירות לבג"ץ, העוסקות במדיניות חיסוני האסירים מפני נגיף הקורונה, הרי שלאור נסיבות העניין, עמדת השר תוצג במסגרת תשובת פרקליטות המדינה לעתירות, ולא בדרך של ייצוג נפרד.

שר הביטחון והמשפטים בני גנץ מגבה את החלטת היועמ"ש: "הנחייתו של היועץ המשפטי לממשלה היא מחייבת, והוא הפרשן המוסמך לחוק עבור הממשלה. רצונו של השר אוחנה לעשות הון פוליטי על מזבח בריאותם וחייהם של האסירים המבוגרים והחולים – לא רק שלא חוקית, היא גם מסוכנת ומבישה מוסרית."


תגובות לכתבה:

 1. דויד

  המנדבליט הזה אמן הרשע חושב שהוא מלך ישראל תעוף לנו מהעניים כבר לך למישפחתך ועזוב אותנו מגעיל שהורס לאנשים תשבת בלי בושה עם כיפה על הראש כול מי שיכתוב שלא אןהב אותך גם בסכנה

 2. דני

  יש למנדלבליט תיק פלילי פתוח שטרם נסגר. ולפי יורם שפטל הוא לא מורשה לפי החקיקה לכהן בתפקידו זה.

 3. שלום

  אותם מחבלים רוצחי יהודים בדם קר מגיע להם זריקת מוות כמו בארהב..- המדינה שלנו פועלת ביד רכה עם רוצחי יהודים. וביד קשה נגד יהודים בעברות קלות…

 4. שלום

  מעניין הם גם יתחשבו בזכויות אסיר גם לגבי יגאל עמיר ויחסנו אותו

 5. שלום

  ומה עם יגאל עמיר .גם הוא אסיר עם זכויות ??!…

  1. Yum

   מנדלפליץ חושב שהוא נבחר להיות דיקטטור, מתערב גם בשיקולים שאינם בסמכותו, הפך את עצמו לשופט, למחליט בכל נושא. אדם מאוס

כתיבת תגובה: