תגובות

‏מזעזע: בדואים השחיתו קברי יהודים והעלו לטיקטוק – חשוד נעצר| צפו

תיעוד מזעזע של השחתת קברים במושב נבטים פורסם אתמול (רביעי) ומעורר סערה. הסרטונים של המשחיתים הועלו לרשת הטיק-טוק. רכז השטח של תנועת רגבים בנגב הגיש תלונה למשטרה.

חוקרי מז"פ של משטרת ישראל הגיעו לפני שעה קלה לבית העלמין של מושב נבטים בנגב, שחולל על ידי פורעים בדואים.


הצעירים תיעדו את עצמם משחיתים, שוברים ומחללים מצבות בבית הקברות של המושב, והעלו את הסרטון לרשת החברתית טיק-טוק.

הבוקר (חמישי) הוגשו תלונות במשטרה על ידי מושב נבטים וכן על ידי תנועת רגבים, בדרישה למצות את הדין עם הפורעים.

בשבועות האחרונים רוססו כתובות גרפיטי בערבית על גדר בית העלמין, וחלקים ממנה נעקרו.

מושב נבטים שליד באר שבע מוקף במקבצים של פזורה בדואית בלתי חוקית, והוא סובל שנים ארוכות מפשיעה, וונדליזם, פריצות ושוד חקלאי.

המושב עצמו מוקף בגדר ובתעלה נגד טנקים (!) אולם בית העלמין ממוקם מחוץ לתחומי המושב, והוא סובל שוב ושוב מפגיעה, ונדליזם, ואף מחילול מצבות כמו באירוע האחרון.


"התמונות המחרידות האלו, הן תוצאה של חוסר המשילות המתמשך של מדינת ישראל בנגב", אומר אביתר דוד, רכז מחוז דרום בתנועת רגבים. "אין שום דרך יפה לומר את זה, ואין שום דרך לטייח את היקף הבעיה. אנחנו נמשיך ונשב על הסיפור הזה, עד שהעבריינים יבואו על עונשם".

ממשטרת ישראל נמסר: "אתמול הועבר דיווח למשטרת ישראל אודות סרטון שהועלה ברשת הטיק טוק בו נצפים שני חשודים כשהם מנפצים מצבות בבית עלמין, במקביל הוגשה תלונה אודות האירוע שהתרחש במושב נבטים.

חקירה משולבת של תחנת המשטרה בערוער
ויחידת הטיק טוק של המחוז הדרומי תוך שימוש באמצעים השונים העומדים לרשות משטרת ישראל הביאו לאיתור שני חשודים, אחד תושב הפזורה והשני תושב הרשות הפלסטינית.

לפני זמן קצר עצרו שוטרי משטרת ישראל את הקטין תושב הפזורה והעבירו אותו לחקירה, במקביל נערכות פעולות לאיתור החשוד השני."

ח"כ מיכאל מלכיאלי: "ראיתי את התיעוד המזעזע בו נראים צעירים ערבים מנפצים קברי יהודים. העברתי את החומרים לגורמים הרלוונטיים לטיפול מידי, לא ייתכן לעמוד מנגד כאשר קברי אבותינו מחוללים בראש חוצות".

השר לשעבר יועז הנדל (תקווה חדשה), הגיב: "שנים של היעדר משילות. בזדון או בשגגה ויתרנו על הנגב. זה הכישלון הכי גדול. משרד לביטחון פנים לא מתפקד. פשיעה, פרוטקשן, הברחות מהגבול במצרים, השתלטות התנועה האסלאמיות על החינוך והוצאת מדינת ישראל. אסור שזה יימשך".

בנצי גופשטיין, יו"ר ארגון להב"ה הגיב: "אם זה היה יהודי שעושה את זה לערבים כל משטרת ישראל הייתה על הרגליים לתפוס אותו. והנשיא וראש הממשלה היו מגנים. תעצרו אותו עכשיו. ותדאגו להרוס לו את הבית ולגרש את כל המשפחה שלו".

ח"כ איילת שקד (ימינה): "מצער לראות שתופעות מזעזעות של חילול קברי יהודים הגיעו גם לארץ. ממשלת נתניהו הפקירה את המשילות בדרום".


תגובות לכתבה:

  1. בני

    ביבי סע לנגב ,תאמר לבדואים שאתה חבר שלהם,והנזקים שעשו נובעים מאהבת ישראל.

כתיבת תגובה: