‏קונסול ישראל בניו יורק לשעבר דני דיין מצטרף למפלגתו של גדעון סער

דני דיין, שכהן 4 שנים כקונסול הכללי של ישראל בניו-יורק והיה יו"ר מועצת יש"ע בשנים 2007–2013, מצטרף לנבחרת גדעון סער, ״תקווה חדשה״.

במסגרת תפקידו יצר דיין קשרים הדוקים ביותר עם כל גווני הקהילה היהודית, עם בכירי שתי המפלגות הגדולות ושלל קבוצות בחברה האזרחית האמריקנית וזכה להערכה מקיר לקיר על אופן ביצוע תפקידו.

דיין (65), יליד ארגנטינה, רס״ן (במיל.), שרת בצה״ל 7.5 שנים. הוא בעל תואר ראשון בכלכלה ומדעי המחשב מאוניברסיטת בר-אילן ותואר שני במימון מאוניברסיטת ת״א.

הוא הקים ועמד בראש חברה גדולה בתחום מערכות מידע.

דיין כהן כיו״ר מועצת יש״ע והוביל תהליך לפתיחתה כלפי החברה הישראלית. מאות מעצבי דעת קהל מהארץ ומחו״ל ערכו סיורים ביו״ש באותה תקופה.

דיין השמיע קול ברור למען ההתיישבות ונגד תופעות קיצוניות כגון ״תג מחיר״.
הוא הקים את הזרוע המדינית והבינ״ל של מועצת יש״ע, קיים מגעים קבועים ותכופים עם הממשל האמריקני ופרסם מאמרים בכלי תקשורת מובילים בעולם.

כיום מכהן דיין כיו״ר המועצה הציבורית של ״נפש בנפש״ בהתנדבות.

תפקידים נוספים אותם מלא דיין בעבר : מזכ״ל ״התחיה״, חבר מליאת ״יד ושם״ וחבר מליאת רשות השידור.

דני דיין: ״אני מצטרף ל״תקווה חדשה״ ברגע מכריע בתולדות המדינה מתוך תחושת מחויבות מלאה לצורך בהחלפת השלטון ובהקמת ממשלה חדשה בראשות גדעון סער, היחיד שיכול להוביל היום את השינוי הנדרש למען ישראל ואזרחיה״.

יו״ר תקווה חדשה ומועמדה לראשות הממשלה גדעון סער: ״ דני דיין הוא נכס לציבוריות הישראלית. דיין מבטא באופן צלול ומובהק את הרעיון הלאומי-הליברלי ומבין לעומק את חשיבות אחדות ישראל ואחדות העם היהודי כערך וכמרכיב חיוני בעוצמתה של ישראל. בקיאותו של דני דיין בחברה ובמערכת הפוליטית האמריקנית היא בעלת ערך רב במיוחד״.

צילום: הקונסוליה הכללית בניו יורק.

תגובות לכתבה:

  1. יהונתן זיל

    פוליטיקה עצובה ומפוררת-ו ?-מה יהיה טוב יותר אם בכלל לאחר לכתו של נתניהו-האם "הבגידה" הפכה למוטו וענין אישי ???

כתיבת תגובה: