תגובות

מחאה נגד ביקור נתניהו בנצרת: 19 מתפרעים נעצרו

תישעה עשר עצורים במחאה של עשרות מפגיני שמאל וחברי כנסת מהרשימה המשותפת נגד ביקורו של נתניהו בנצרת.

המשטרה בלמה את חברי הכנסת מטאנס שחאדה, סונדוס סאלח והיבא יזבק.


מדוברות המשטרה נמסר: "לפני זמן קצר, טרם הגעתו של רוה"מ לביקור בעיר נצרת, החלה מחאה של עשרות תושבים במקום, המוחים מנעו מהשוטרים להקים את מחסומי האבטחה לביקור, לא נענו לקריאות השוטרים והחלו להתעמת עם השוטרים. 4 ח"כ שחסמו את נתיב השיירה וסירבו לפנותו למרות הבקשות החוזרות ונשנות הוזזו מהציר. 10 מפגינים שהתפרעו,לא נשמעו להנחיות השוטרים ומנעו מהשוטרים להקים את מחסומי האבטחה לביקור – נעצרו. מאוחר יותר, 9 מפגינים שלא נשמעו להנחיות השוטרים וניסו להיכנס לשטח שנסגר סביב בניין העירייה – נעצרו אף הם. על אף ההפרעות, הביקור התנהל כמתוכנן והמפגינים התפזרו בסיום הביקור."

צילום: דוברות המשטרה.

יו״ר הרשימה המשותפת, ח״כ איימן עודה: "לפני הגעת נתניהו המשטרה מנקה את נצרת משרידים של דמוקרטיה. מפעילים אלימות על מפגינים וגוררים חברי כנסת ועיתונאים. נתניהו עוד לא פתח את הפה ומיד הזכיר לכולם שהאיום המיידי ביותר על האזרחים הערבים הוא המשך כהונתו".

יו"ר סיעת מרצ, ח"כ תמר זנדברג: "בדיוק ביום שבו היה אמור לשבת על ספסל הנאשמים בבית המשפט, נתניהו ממשיך בקרקס הציני בחברה הערבית בניסיון נואש להיאחז בכיסאו. הפעם, אפילו המשטרה שלא מצליחה למגר את הפשיעה ברחוב הערבי, הגיעה בכוחות גדולים כדי לדכא באלימות מפגינים ולגרור בכוח חברי כנסת. ההתחנפות של נתניהו לציבור הערבי בתקופת בחירות לא תמחק שנים של הסתה פרועה".

ח"כ עופר כסיף: "נתניהו הוא ראש המסיתים נגד הציבור הערבי. מפיו יצאו מילים שהציתו שנאה ושפכו דם. הביקור היום בנצרת לא נועד לקנות לו קולות, הוא נועד ליצור קרע בחברה הערבית עצמה ובכך להחליש את כוחה הפוליטי. ההפגנה הספונטנית שהתארגנה מולו היא מסר ברור: לא ניתן לו."


ח"כ ג׳אבר עסאקלה: ״משטרת ישראל שוברת שיאים של אלימות נגד מפגינים במופע של ברבריות ואכזריות בנצרת. אם הם רק היו מגלים קמצוץ מאותו להט ואותה תשוקה בדיכוי ארגוני הפשיעה כמו בדיכוי ההפגנות נגד המפלג הראשי ונאשם בפלילים מצבנו היה טוב״.

חברת הכנסת סונדוס סאלח: "הבוחרים הערבים לא יהיו גלגל ההצלה של נתניהו, אין לו מה לחפש כאן דווקא עכשיו בתקופת הבחירות עשרות תושבי העיר מתנגדות נהירה של נתניהו לעיר היום. מתנגדים למדיניות והניהול הכושל ארוך השנים שלו שהביא עלינו חיים תחת גזענות, דיכוי, כיבוש, אלימות ועוני מתמשכים. גם היום הביקור שלו מלווה באלימות קשה מצד השוטרים ומגבניקים נגד מפגינים, עיתונאים וחברי הכנסת, באמת שעדיף שפשוט ילך."

(צילום: דוברות הרשימה המשותפת)


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: