איש העסקים שלדון אדלסון הלך לעולמו בגיל 87

שלדון אדלסון נפטר בגיל 87 בעקבות סיבוכים של מחלה ארוכה.

יו״ר ימינה, המועמד לראשות הממשלה נפתלי בנט:
״שלדון אדלסון היה פטריוט יהודי, מגדולי האוהבים של האומה היהודית ויירשם לנצח בדברי הימים של מדינת ישראלשלדון ז״ל ולצדו מירי אשתו האוהבת, פעל יומם ולילה למען חיזוק העם היהודי בכל העולם,
למען ביצור בטחון ישראל,
למען גיוון הדעות בישראל,
ולמען שמירה על שלמות ארץ ישראל.עם ישראל יזכור אותו לנצח.
אני שולח את תנוחמיי למירי ולילדיו.״

ראש המועצה המקומית אפרת עודד רביבי: ראש המועצה המקןמית אפרת עודד רביבי "בפגישה עם שלדון בביתו למדתי להכיר יהודי חם, אוהב ישראל ומי שמבקש על אף הונו והשפעתו להשאר איש פשוט של אנשים".

"מצער לשמוע על לכתו של איש חם שאהב בכל מאודו את עם ישראל. בכל הזדמנות בה נכחתי הוא דיבר על ישראל ועל עתידה" רביבי מוסיף עוד "באחת הפעמים בהם נפגשנו בביתו הוא איחר. כשהגיע סיפר שהעיכוב נבע מכך שבתור לשווארמה ביקשו ממנו רבים להצטלם עימו. לאף אחד מהם הוא לא סירב. הסיפוא הזה מייצג היטב כמה האיש שפגש מלכים נשיאים ומנהיגים היה איש של אנשים ואדם שביקש להישאר פשוט על אף השפעתו הרבה. יהי זכרו ברוך"

חברת הכנסת קטי שטרית: ‏הנדבן היהודי-ציוני שלדון אדלסון הלך לעולמו. שלדון הקדיש את הונו וחייו לחיזוק עם ישראל, להעצמת המפעל הציוני ולחיזוק השיח הלאומי. הוא תרם רבות למען מדינת ישראל בתחומים רבים ונגע בכל שכבות האוכלוסייה.

אני שולחת תנחומים למירי ולילדיו.
יהי זכרו ברוך.יו״ר סיעת ימינה, ח״כ איילת שקד על מותו של שלדון אדלסון ז״ל: ״שלדון אדלסון היה יהודי עם לב חם, תורם גדול לפרויקטים למען העם היהודי בארץ ובעולם. הוא פעל רבות בקרב הממשל האמריקאי למען מדינת ישראל ולקח חלק חשוב ומשמעותי בהעברת השגרירות האמריקאית לירושלים.

‏אני שולחת תנחומים לאשתו ד"ר מרים אדלסון ובני משפחתו, מותו הוא אבידה גדולה למדינת ישראל״

יו״ר הקואליציה ח״כ מיקי זוהר על פטירתו של שלדון אדלסון: אני מביע צער עמוק על לכתו שלדון. הוא היה יהודי יקר שתרם תרומה אדירה למדינת ישראל ולעם היהודי.
אני שולח תנחומים כנים לרעייתו מרים ולמשפחתו היקרה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו: ״בצער עמוק ובשיברון לב, רעייתי שרה ואני שולחים את תנחומינו לד״ר מירי אדלסון ולכל בני המשפחה על פטירתו של שלדון אדלסון ז״ל.

רבים-רבים בעם היהודי, במדינת ישראל ובעולם כולו, שותפים לאבל כבד זה.

פעולותיו הכבירות של שלדון לחיזוק מעמדה של ישראל בארה״ב ולחיזוק הקשר בין ישראל והתפוצות – ייזכרו לדורות.

עם רעייתו מירי, שלדון היה מגדולי התורמים בהיסטוריה לעם היהודי, לציונות, להתיישבות ולמדינת ישראל. מ״תגלית״ ועד אוניברסיטת אריאל, מבתי חולים ועד מחקר רפואי – שלדון תרם ביד רחבה למפעלים רבים שהצילו חיים והרימו את קרנה של ישראל בעולם.

נזכור לעד את שלדון ואת תרומתו האדירה למען מדינת ישראל והעם היהודי. יהי זכרו ברוך״.

קרדיט: דוברות מועצה מקומית אפרת.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: